Menu

Londyn: W tym roku powitanie Nowego Roku bez pokazu fajerwerków

Londyn: W tym roku powitanie Nowego Roku bez pokazu fajerwerków
W tym roku Londyn przywita Nowy Rok skromniej niż zazwyczaj. (Fot. Getty Images)
Z powodu epidemii koronawirusa sylwestrowy pokaz fajerwerków w Londynie w tym roku się nie odbędzie - poinformował dziś burmistrz brytyjskiej stolicy Sadiq Khan. 'Po prostu nie możemy sobie pozwolić na to, żeby w sylwestra zebrała się taka liczba osób' - wskazał.
Reklama

"Mogę powiedzieć, że w tym roku nie będzie fajerwerków sylwestrowych jak w poprzednich latach" - potwierdził Sadiq Khan na antenie LBC.

Jak dodał, władze miejskie pracują nad alternatywną formą przywitania nowego roku, w której londyńczycy będą mogli uczestniczyć ze swoich domów.

Jak tylko podjęte zostaną decyzje, poinformuje on o tym, "ale nie będzie to na pewno nic, co by skłaniało ludzi do gromadzenia się na ulicach bądź przyjeżdżania do miasta".

W corocznym pokazie fajerwerków uczestniczy ok. 100 tys. ludzi, nie licząc obserwujących to wydarzenie z dalszej odległości. Ze względu na duże zainteresowanie oraz bezpieczeństwo, przez ostatnie pięć lat impreza była biletowana, a ceny biletów osiągały astronomiczne kwoty. W telewizji pokaz co roku ogląda nawet 12 milionów osób w samej tylko Wielkiej Brytanii.

Na coroczny pokaz sprzedawanych jest 100 tys biletów, a transmisję oglądają miliony mieszkańców Wielkiej Brytanii. (Fot. Getty Images)

Czytaj więcej:

Przełomowa decyzja Sainsbury's. Nie będzie sprzedawać fajerwerków

Stop fajerwerkom w UK: Już ponad 500 tys. podpisów pod petycją

Londyn: Tegoroczne święta bez Winter Wonderland

  Komentarze
  • Nigel Farage
   18 września, 23:58

   Moi drodzy ale nawet gdyby nie byłoby lockdown-u , to i tak nie bedzie za bardzo czego witać w tym roku na sylwestra.Od 01.01.2021 rozpoczyna sie NO DEAL BREXIT :)

  • Cz
   19 września, 08:31

   Niedługo to z pewnych powodów religijnych zabronią świąt Bożego Narodzenia

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 20.10.2020
  GBP 5.045 złEUR 4.587 złUSD 3.893 złCHF 4.281 zł

  Sport


  Sport

  Reklama