Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Londyn: W ściekach wykryto ślady wirusa polio. Jest apel do mieszkańców

Londyn: W ściekach wykryto ślady wirusa polio. Jest apel do mieszkańców
Wirus polio może prowadzić do paraliżu, a nawet śmierci. (Fot. Getty Images)
Brytyjscy urzędnicy z organu UK Health Security Agency (UKHSA) zostali postawieni w stan najwyższej gotowości po tym, gdy w londyńskich ściekach wykryto ślady wirusa polio. Wezwano wszystkich mieszkańców, aby upewnili się, że są zaszczepieni na tego wirusa.

Reklama
Reklama

Wirus polio został oficjalnie uznany za zwalczony w Wielkiej Brytanii w 2003 roku. W rzadkich przypadkach może powodować paraliż, a nawet zagrażać życiu, więc jego pojawienie się w stolicy wywołało zaniepokojenie.

Agencja UKHSA zakwalifikowała wykrycie ogniska wirusa jako "incydent narodowy" i wezwała ludzi do upewnienia się, że ich szczepionki są aktualne.

Lekarzom i pracownikom służby zdrowia przekazano, aby zwracali uwagę na wszelkie potencjalne przypadki wirusa i pobierali próbki kału, jeśli jest to możliwe.

Próbki ścieków, w których znaleziono polio, zostały zebrane z londyńskiej oczyszczalni ścieków na Beckton, która obsługuje około 4 mln ludzi w północnym i wschodnim Londynie.

Jak ocenia prasa, to zupełnie normalne, że wirus jest wykrywany jednorazowo "jako odosobniony przypadek" i nie zostaje wykryty ponownie. Tym razem jednak wykryte próbki są genetycznie powiązane z próbkami pobranymi w lutym. To oznacza, że wirus jest przekazywany dalej.

UKHSA jednocześnie przekazała, iż "bada teorię", iż osoba zaszczepiona za granicą szczepionką przeciwko polio – prawdopodobnie w Afganistanie, Pakistanie lub Nigerii – wjechała do Wielkiej Brytanii na początku 2022 roku i wydaliła wirusa. Przekazała go jednocześnie swoim bliskim, które wydalają go z kałem obecnie.

Czytaj więcej:

"Dziennik Gazeta Prawna": Polacy przestają się szczepić na polio

Eksperci: Możemy się spodziewać wzrostu różnego rodzaju zakażeń, nie tylko COVID

UK jako pierwszy kraj na świecie dopuszcza do użytku nową szczepionkę na koronawirusa

Każdy chętny obywatel Ukrainy przebywający w Polsce może się zaszczepić, nie tylko przeciw COVID-19

  Komentarze
  • Prosciej
   23 czerwca, 15:11

   W przyszlym tygodniu Lock Down na pol roku, bo strajki sie skoncza i wszystkich trzeba szczepic co miesiac aby kaska sie mnozyla bo rzad nowe szczepki wyprodukowal. Aplikacje na telefony nowe trzeba bedzie ladowac aby chodzic tylko po jedzenie do supermarketu jak policja pozwoli, jak cyborgi sterowane przez Internet, bo rzad nowe imprezy zaplanowal i potrzebuje na to pieniedzy, a ciemnote do domow trzeba zagonic aby nie widziala jak Panowie i wladcy sie bawia w swoim towarzystwie za plebsu podatki.

  • Idioci z wHO
   24 czerwca, 07:24

   Kolejna propaganda się zaczyna i tresura ludzi

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.06.2022
  GBP 5.4831 złEUR 4.7094 złUSD 4.4656 złCHF 4.6538 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama