Menu

Londyn: Koronawirus zmieni zakupy na Oxford Street

Londyn: Koronawirus zmieni zakupy na Oxford Street
Tymczasowe ścieżki rowerowe i poszerzone chodniki - tak będzie wkrótce wyglądać Oxford Street w Londynie. Wszystko po to, aby ta najsłynniejsza ulica handlowa w Europie odzyskała życie i była bezpieczna po pandemii koronawirusa - informuje Standard.co.uk.
Reklama
Reklama

Ambitne plany radnych dzielnicy Westminster zakładają również zmiany na Regent Street i Piccadilly.

Głównym celem lokalnych władz jest stworzenie tymczasowych ścieżek dla rowerzystów. Z kolei więcej przestrzeni dla pieszych ma powstać kosztem jezdni w Oxford Circus, a ruch drogowy wokół Covent Garden będzie zabroniony w godzinach szczytu.

Pierwsza faza przekształcania ulicy handlowej obejmuje utworzenie tymczasowych ścieżek rowerowych w Portland Place, leżącym na północ od Regent Street, a także na Praed Street, obok stacji Paddington. Prace rozpoczną się już w ten weekend.

"Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby ponownie otworzyć Westminster dla mieszkańców, turystów i pracowników. Jest to niezbędne, aby ożywić gospodarkę, stawiając bezpieczeństwo na pierwszym miejscu" - podkreśliła przewodnicząca rady, Rachael Robathan.

Początkowa faza prac obejmie:

 • Stworzenie dodatkowej przestrzeni dla pieszych wzdłuż Piccadilly i Piccadilly Circus poprzez zainstalowanie barier wzdłuż odcinków jezdni - od Green Park do Piccadilly Circus;
 • Stworzenie dodatkowej przestrzeni dla pieszych na Regent Street;
 • W Covent Garden rozszerzenie istniejących zamknięć czasowych dla ruchu o ulice Henrietta, Maiden Lane, Floral Street i James Street przy użyciu tymczasowych barier.

Czytaj więcej:

BBC: Sklepy w UK przygotowują się do gigantycznych wyprzedaży

Handel detaliczny w UK stracił 1/5 dochodów. Rekordowy udział internetu

Pandemiczny szał na zakupy w internecie

Wysyp promocji w sklepach w UK. Sprzedawcy chcą pozbyć się starego towaru

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.09.2021
  GBP 5.3828 złEUR 4.6308 złUSD 3.9460 złCHF 4.2789 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama