Menu

Londyn: Burger King otworzył pierwszą restaurację oferującą jedynie dostawy

Londyn: Burger King otworzył pierwszą restaurację oferującą jedynie dostawy
Sieć Burger King spodziewa się dalszego wzrostu sprzedaży jedzenia online. (Fot. Getty Images)
Burger King w Wielkiej Brytanii otworzył w ten weekend w Londynie swój pierwszy punkt, który oferuje jedynie dostawy jedzenia do domów klientów. Decyzja zapadła w związku ze znacznym wzrostem sprzedaży na platformach takich jak Just Eat czy Deliveroo w czasie kolejnych lockdownów.
Reklama
Reklama

Gigant na rynku fast foodów przekazał, że punkt został otwarty na Kentish Town i pozwoli na dotarcie do 400 tys. klientów.

"Otwarcie pierwszej kuchni Burger King ukierunkowanej na dostawy oznacza rozszerzenie tej formy sprzedaży, która naszym zdaniem będzie motorem wzrostu dla branży" - przekazał Alasdair Murdoch, dyrektor generalny Burger King UK. 

Obecnie klienci mogą obecnie zamawiać jedzenie z Burger King jedynie za pośrednictwem Deliveroo, ale wkrótce oferta firmy pojawi się także na platformach JustEat oraz UberEATS.

Podczas pandemii restauracje i sieci fast foodów niemał całkowicie przestawiały się na obsługę klientów zamawiających jedzenie do domu. Częściowo było to spowodowane przymusowym zamykaniem restauracji - dopiero teraz okaże się, jak trwały jest ten trend.

Liderem na rynku dostaw została platforma Deliveroo, która niedawno zaczęła oferować także możliwość zamówienia zakupów spożywczych na terenie regionów, w których opcja ta nie była dostępna.

Czytaj więcej:

Burger King prosi klientów: "Zamawiajcie z McDonald’s"

Burger King UK: "Miejsce kobiet jest w kuchni"

  Komentarze
  • Tom
   19 maja, 09:15

   ...aha to Burger King na Hounslow w Treaty Centre który działa tam już dwa lata to rozumiem jest jakieś widmo? Czy kolejny Allah Snack Bar?

  • Obajtel
   19 maja, 10:46

   Super wiadomość! Teraz już sześciokątne, brytyjskie dzieci nie będą musiały się pocić i męczyć idąc po swojego burgerka. Kolejne kilogramy same do nich przyjdą o każdej porze dnia i nocy. No łzy wzruszenia cisnął się do oczu ...

  • Pompey
   19 maja, 15:11

   A to ci zjawisko ... RESTAURACJA .

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.07.2021
  GBP 5.3349 złEUR 4.5747 złUSD 3.8851 złCHF 4.2208 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama