Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Londyn: Trzej mężczyźni, którzy planowali masowy atak na Żydów, stanęli przed sądem

Londyn: Trzej mężczyźni, którzy planowali masowy atak na Żydów, stanęli przed sądem
Policja przed domem jednego z mężczyzn, zamieszkałego w Wigan i aresztowanego 9 maja br. (Fot. Getty Images)
Przed sądem w Londynie stanęło wczoraj trzech mężczyzn o arabskich korzeniach, którzy planowali przeprowadzenie ataku terrorystycznego z użyciem broni maszynowej wymierzonego w członków społeczności żydowskiej oraz członków sił bezpieczeństwa w aglomeracji Manchesteru.
Reklama
Reklama

Wszyscy trzej mężczyźni zostali aresztowani w zeszłym tygodniu w różnych lokalizacjach na terenie aglomeracji Manchesteru.

36-letni Walid Saadaoui z Wigan oraz niemający stałego adresu zamieszkania 50-letni Amar Hussein zostali oskarżeni o to, że pomiędzy 13 grudnia zeszłego roku a 9 maja tego roku przygotowywali atak terrorystyczny wymierzony w "społeczność żydowską w północno-zachodniej Anglii oraz członków organów ścigania i wojska", zaś młodszy brat pierwszego z nich, Bilel Saadaoui - o to, że nie poinformował policji o przygotowywanym zamachu.

Według prokuratury, mężczyźni byli zainspirowani działaniami grupy terrorystycznej Państwo Islamskie, a atak miał być przeprowadzony przy użyciu broni maszynowej i miał spowodować wiele ofiar śmiertelnych.

Od czasu ataku Hamasu na Izrael 7 października zeszłego roku w Wielkiej Brytanii gwałtownie wzrosła liczba zdarzeń o charakterze antysemickim. Według żydowskiej organizacji charytatywnej Community Security Trust (CST), w ubiegłym roku w Wielkiej Brytanii odnotowano 4 103 zdarzenia o charakterze antysemickim, czyli prawie dwa razy więcej niż w najgorszym do tej pory roku 2021, z czego dwie trzecie miało miejsce po 7 października. 

  Komentarze
  • Matt Londonist
   15 maja, 15:40

   Tja.... nie udało się zamieść po dywanik. Ma on swoją pojemność..... xD

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.05.2024
  GBP 5.0113 złEUR 4.2699 złUSD 3.9394 złCHF 4.3072 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama