Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Londyn stolicą "toksyczności w miejscu pracy". Pracownicy często mają dość swoich szefów

Londyn stolicą "toksyczności w miejscu pracy". Pracownicy często mają dość swoich szefów
Setki tysięcy pracowników w Londynie doświadczają skrajnie toksycznych relacji ze swoim szefem. (Fot. Getty Images)
Jak wynika z najnowszego badania, Londyn jest miastem, gdzie najczęściej ma miejsce zjawisko określane mianem 'toksycznych relacji w miejscu pracy'. Szacuje się, że aż ponad milion pracowników brało urlopy z powodu konfliktów z szefem - podaje 'Evening Standard'.
Reklama
Reklama

Według analizy opracowanej na platformie Rethinkly, służącej do wizualizowania sytuacji i warunków w środowiskach pracy, około 880 000 londyńczyków uważa, że doświadcza skrajnie toksycznych relacji ze swoim bezpośrednim przełożonym.

Według szacunków 1,2 miliona pracowników musiało wziąć wolne ze względu na trudności w komunikacji z szefem, co jest wynikiem znacznie wyższym niż porównywalne wskaźniki dla takich miast jak Birmingham czy Manchester.

Osoby biorące udział w badaniu skarżyły się, że często czuły, że ich wkład w pracę nie jest doceniany. Jeden z pracowników przyznał, że jego przełożony "często odrzucał moje zaangażowanie i słuchał tylko starszych stażem kolegów, co zaczęło odbijać się na mojej pewności siebie i samopoczuciu w pracy".

Z kolei badanie przeprowadzone przez Krajowe Biuro Statystyczne (ONS) wykazało, że nieobecności pracowników w pracy z powodu złego stanu zdrowia psychicznego osiągnęły rekordowy poziom.

Ponad 185 milionów dni roboczych zostało utraconych z powodu choroby lub wypadku w 2022 r., co stanowi wzrost o prawie 25% w porównaniu z 2021 r. i jest najwyższym wynikiem od czasu rozpoczęcia prowadzenia rejestrów w 1995 r.

Problemy ze zdrowiem psychicznym stanowiły przyczynę około 8% nieobecności pracowników. Wśród nich wymieniane były między innymi: stres, depresja, stany lękowe i poważne problemy ze zdrowiem psychicznym.

Dobre relacje w zespole powinno się budować na fundamencie zaufania, a nie strachu. (Fot. Getty Images)

Współzałożyciel serwisu Rethinkly, Andrew Jackson, podkreślił, że aby przezwyciężyć zjawisko "toksyczności" w miejscu pracy, "menedżerowie nie powinni być jedynie nadzorcami, ale również powinni pełnić rolę mentora, który pomoże się rozwijać pracownikom".

"Stworzenie w firmie takiej kultury organizacyjnej, w której podstawowymi wartościami są przejrzystość i zrozumienie, pozwala na swobodny przepływ pomysłów i wymianę perspektyw bez poczucia strachu czy niepewności" – dodał. "Relacje buduje się na fundamencie zaufania, a nie strachu".

Czytaj więcej:

Coraz więcej osób w UK jest zatrudnianych na kontraktach "zero godzin". Londyn na czele statystyk

Co piąty pracownik w UK nie korzysta z urlopu ojcowskiego ze względów finansowych

Kryzys zdrowia psychicznego w Anglii. Antydepresanty przyjmuje już ponad 8 mln osób

Polska: Dla 3/4 pracowników stres w pracy jest przyczyną problemów psychicznych

WH Smith, M&S i Argos na liście pracodawców, którzy nie przestrzegali płacy minimalnej

"Szokujący wyzysk" imigrantów zatrudnianych w opiece społecznej w UK

    Komentarze
    • Benekiciaż
      14 lipca 2023, 07:17

      Ja to do dziś mam traumę i dlatego pije.moja szefowa lat 50 wykorzystywała mnie cielesnie.kazala robic rzeczy dziwne a ona się przebierała. Potem mnie bila pejczem.i kazał mi udawać psa.a ja szczekałem na nią. Niby dostawałem podwyżkę za to ale ona przeszła o lewel dalej i oddawała mocz na mnie.wtedy już nie wytrzymałem i powiedziałem o wszystkim policji.dostalem ogromne odszkodowanie ale co mi z tego jak teraz nie umiem sobie z tym poradzić i pije na umur.nie umiem się teraz przełamać do innej kobiety.czy ktoś wie jak mi pomóc?wstydzę się tego opowiadać rodzinie sieć oni mi nie pomogą. Help

    Dodaj komentarz
    Reklama
    Reklama
    Kurs NBP z dnia 26.04.2024
    GBP 5.0414 złEUR 4.3225 złUSD 4.0245 złCHF 4.4145 zł
    Reklama

    Sport


    Reklama
    Reklama