Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Londyn dziewiąty rok z rzędu stolicą kradzieży psów w UK

Londyn dziewiąty rok z rzędu stolicą kradzieży psów w UK
Buldogi angielskie i francuskie są oferowane w sprzedaży za około 3 000 GBP. (Fot. Getty Images)
Najwięcej kradzieży psów w całym Zjednoczonym Królestwie ma miejsce w Londynie, gdzie już dziewiąty rok z rzędu właściciele zwierząt są najbardziej narażeni na to, że stracą swego pupila. Jak wynika z analizy danych policyjnych przeprowadzonej przez firmę ubezpieczeniową Direct Line Pet Insurance, w 2023 r. policja metropolitalna odnotowała w stolicy 359 kradzieży psów.
Reklama
Reklama

Liczba kradzieży w Londynie jest nieznacznie niższa niż w 2022 r., kiedy to policja odnotowała 396 takich przypadków, chociaż w skali całego kraju wzrosła  - donosi portal Standard.co.uk. 

Najpopularniejszymi rasami psów kradzionymi w stolicy w ubiegłym roku były buldogi. Z danych wynika, że skradziono 56 buldogów amerykańskich i 21 buldogów francuskich, a także pięć buldogów brytyjskich.

Wśród innych ras popularnych wśród złodziei w ubiegłym roku znalazły się chihuahua, pomeranian, husky, mops i staffordshire bull terrier.

Poza Londynem najwięcej kradzieży psów odnotowała policja w hrabstwie Kent -  138 przypadków, a w hrabstwie West Yorkshire - 125.

W całym Zjednoczonym Królestwie w 2023 roku skradziono 2 290 psów, co stanowi wzrost o sześć procent w porównaniu z 2022 rokiem.

Direct Line stwierdził, że tylko jeden na sześć skradzionych psów został odnaleziony i zwrócony, co jest najniższym wynikiem od czasu, kiedy firma ubezpieczeniowa zaczęła gromadzić dane w 2015 roku.

Najczęściej kradzioną rasą w 2023 r. w całym kraju okazały się buldogi angielskie, a bully XL spadły z pierwszego miejsca na liście najczęściej kradzionych ras według rankingu Direct Line na miejsce trzecie, z 37 przypadkami zgłoszonymi w 2023 r.

Buldogi angielskie i buldogi francuskie są oferowane w sprzedaży za kwotę około 3 000 GBP, co oznacza, że przestępcy mogą na tym procederze zarabiać spore kwoty - twierdzi firma ubezpieczeniowa.

Czytaj więcej:

UK: Kradzieże kotów i psów mają być uznawane za przestępstwa

  Komentarze
  • Moskal
   8 marca, 09:26

   Ludzie już dawno temu wpadli na pomysł że można sprzedać psa i zgłosić strate do ubezpieczyciela. Wystarczyło by ubezpieczone psy zaczipowac .I podać dane każdemu weterynarzowi .Spewnoscia straty by się zmniejszyły o 80%

  • Benekiciaż
   8 marca, 15:31

   A no costy myślałem że same benefity wystarczą na gucci sruczi albo na wakacje na ibizie? A gotować nie umiem to trza zamówić z Donalda z dowozem to też kosztuje ! A do pabu codziennie na piwo wyjść to kto nam to sfinansuje? To biorą te kundle fikcyjne ! Angol jeśli jest nad przepaścią i wie że mu brakuje na easy zycie to wszystko wymyśli..

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.07.2024
  GBP 5.0939 złEUR 4.2796 złUSD 3.9498 złCHF 4.4410 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama