Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Liverpool: Płacono nastolatkom, aby ranili nożem rówieśników

Liverpool: Płacono nastolatkom, aby ranili nożem rówieśników
Policja Merseyside potwierdziła, że zorganizowane grupy przestępcze wykorzystywały młodych ludzi do "brudnej roboty". (Fot. Getty Images)
Przywódcy gangów w Liverpoolu oferowali nastolatkom nawet 1 000 funtów za atakowanie nożem innych młodych ludzi - informuje BBC.
Reklama

Policja w Merseyside potwierdziła, że zorganizowane grupy przestępcze wykorzystywały młodych ludzi do "brudnej roboty", płacąc im za rozstrzyganie sporów przy użyciu noża. Gangi posiłkowały się nastolatkami, którzy zajmowali się sprzedażą narkotyków i na zlecenie okaleczali wskazane osoby.

Nastolatkowie, którzy w rozmowie z BBC chcieli pozostać anonimowi w obawie przed represjami ze strony członków gangów, podali przypadek kolegi, którego mieli zaatakować. W wyniku napaści chłopak znalazł się w szpitalu w stanie krytycznym, a dwóch napastników podzieliło się tysiącem funtów.

W 2018 r. w Anglii i Walii odnotowano najwyższą liczbę przestępstw związanych z użyciem noża od 2010 roku. (Fot. Getty Images)

Członkowie gangów chętnie przyglądali się krwawym porachunkom, w tym atakom na zlecenie. "Masz tu 500 funtów i zrób to" -  relacjonowali przebieg "transakcji" anonimowi informatorzy.

Młodzi ludzie wykonywali zlecenia, licząc na odpowiednie wynagrodzenie i zyskanie szacunku w oczach innych członków gangu.

Były kurator sądowy James Riley, który od 18 lat prowadzi z dziećmi zajęcia w Liverpoolu na temat ryzyka dołączenia do gangu, podkreślił, że kwestia rekrutacji młodych i podatnych osób pozwalała starszym członkom gangu uniknąć kar. "Starsi chcą się zdystansować i uniknąć aresztowania. Nie chcą brudzić sobie rąk, bo wiedzą, że jest wielu młodych ludzi, których mogą wykorzystać" - dodał Riley.

Według danych Ministerstwa Sprawiedliwości, w ubiegłym roku w Anglii i Walii odnotowano 22 041 przestępstw związanych z użyciem noża lub broni - najwyższą liczbę od 2010 roku. Co 5. skazany lub aresztowany był w wieku od 10 do 17 lat

 

  Komentarze


  • Czytelnik anonimowy
   17 czerwca, 16:35

   trzeba dragi zalegalizować i będzie spokojniej choć wiem że policji tak samo jak baronom narkotykowym i politykom na tym nie zależy.oni mają dzięki czarnemu rynkowi "pełne ręce roboty"

  • .
   21 czerwca, 07:55

   Z legalizacja takich srodkow trzeba byc ostroznym . Po legalizacji takie srodki zapewne znalazlyby sie w wielu produktach spozywczych. Turbo buleczka z kokaina? Nie dziekuje postoje.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 11.10.2019
  GBP 4.893 złEUR 4.310 złUSD 3.914 złCHF 3.919 zł

  Sport


  Reklama