Menu

Donald Trump ponownie atakuje burmistrza Londynu. "Khan to katastrofa"

Donald Trump ponownie atakuje burmistrza Londynu. "Khan to katastrofa"
Donald Trump zaatakował dziś na Twitterze burmistrza Londynu Sadiqa Khana, nazywając go 'narodową hańbą'. Do kontrowersyjnych słów doszło po tym, jak w ciągu 24 godzin w pięciu oddzielnych atakach w Londynie życie straciły 3 osoby.
Reklama

Dwóch nastolatków zostało zamordowanych w ciągu kilku minut od siebie w różnych częściach stolicy w piątek, podczas gdy mężczyzna został zabity nożem wczoraj po południu. Media już okrzyknęły kończący się weekend "krwawym".

Donald Trump udostępnił post o doniesieniach z Londynu, napisany przez dziennikarkę Katie Hopkins, dodając kilka słów od siebie.  Prezydent USA ocenił m.in., że "Londyn potrzebuje nowego burmistrza od zaraz". "Khan to katastrofa - będzie tylko gorzej" - dodał.

Burmistrz Londynu często jest atakowany za swoje pochodzenie. (Fot. Getty Images)

W oryginalnym tweecie Katie Hopkins nazwała stolicę Zjednoczonego Królestwa "Stab-City" oraz "Khan's Londonistan".  Słowa te miały docelowo uderzyć w pochodzenie burmistrza Londynu, którego rodzice urodzili się w Pakistanie.

Do sprawy odniósł się lider Partii Pracy Jeremy Corbyn, który ocenił, że tego rodzaju tweety "rozpowszechniają nienawistną i dzielącą retorykę". "Starają się dzielić w czasie, gdy powinniśmy działać wspólnie" - ocenił Corbyn.

"Absolutnie okropne jest to, że prezydent USA wykorzystuje tragedię, aby atakować burmistrza" - dodał lider laburzystów.

Sam rzecznik Sadiqa Khana skomentował jedynie, że "burmistrz koncentruje się obecnie na pracy ze służbami ratunkowymi i wspieraniu lokalnych społeczności w Londynie".

"Burmistrz nie zamierza marnować swojego czasu, aby odpowiadać na tego rodzaju tweety" - dodał krótko rzecznik. 

W piątkowe popołudnie, 18-letni chłopiec został ugodzony nożem w Wandsworth, kilka minut przed tym, jak inny nastolatek został śmiertelnie postrzelony w Plumstead. Zaledwie kilka godzin później mężczyzna w wieku 30 lat zginął w Tower Hamlets we wschodnim Londynie. Trzech mężczyzn zostało również zaatakowanych nożem w osobnym ataku na Clapham. Met Police przekazało, że w związku z licznymi incydentami aresztowano 14 osób.

  Komentarze
  • Arek
   16 czerwca 2019, 17:25

   Burmistrz Londynu nie jest atakowany za to kim jest zrozumcie w koncu polacy ze nienawidza chrzescijan trump ma racje wie o co chodzi.

  • Artykul niekompletny
   16 czerwca 2019, 18:25

   Reakcja Trumpa jest nie atakiem a odpowiedzia na publiczny atak Knaha na jego osobe. Sadid Khan zarzucil mu stanie w obronie zycia, sprzeciw wobec aborcji nazywa brakiem poszanowania praw kobiet. W odpowiedzi tematyke smierci na ulicach Londynu podjal Trumph. W poprzednim video Khan nazywal go faszysta czy nazista juz nie pamietam ale to nie jest pierwsze video Khana. Wstyd zeby Khan wykorzystywal swoja funkcje do szerzenia mowy nienawisci i rozpowszechniania prywatnych pogladow wlaczajac w to czynne zachecanie do protestow przeciwko prezydentowi USA. Video: https://youtu.be/W9zEnCHWz9I

  • Heydrich
   16 czerwca 2019, 19:01

   Niby głupi ten Trump ale co do Londynu to mądrze powiedział ... Obecna sytuacja w LDN to dramat !

  • Anty-Trump
   16 czerwca 2019, 20:21

   Trump to burak. Khan nie przeskoczy pewnych rzeczy. Donaldzik ma kompleks Khana. Poucza ten, ktory jest za posiadaniem broni i codziennie ginie kilkanascie osob, a setki czy tysiace w ciagu roku. Niech popatrzy w New York czy Chicago. Niech wezmie sie za porzadki w swoim kraju. A Khan Moze mniej nic burmistrz NY czy Chicago. Przy rzadzie Torysow, ktorzy zamykaja kolejne posterunki policji oraz obcinaja budzety na policje jest bezsilny.

  • Tom
   17 czerwca 2019, 10:24

   Nie trzeba wiele czasu żeby odpowiedzieć na tweeta ale co odpowiedzieć jeśli strona przeciwna ma absolutną rację? W końcu poprawność polityczna zaczęła umierać. Koniec malowania "trawy na zielono".

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.02.2020
  GBP 5.118 złEUR 4.283 złUSD 3.962 złCHF 4.037 zł

  Sport


  Reklama