Liga włoska: Torino wygrało na Sardynii, Linetty odesłany do domu

Turyńczycy wygrali bardzo ważny mecz z sąsiadującym w tabeli Cagliari. (Fot. Getty Images)
Torino wygrało na wyjeździe z Cagliari 1:0 w 23. kolejce włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. W drużynie gości nie zagrał Karol Linetty, który z podejrzeniem zakażenia koronawirusem został odesłany do domu.

Jak poinformowała "La Gazzetta dello Sport", Linetty przyleciał z drużyną na Sardynię, ale w piątek rano miał niejednoznaczny wynik testu na COVID-19 i na wszelki wypadek powrócił prywatnym samolotem do Turynu. Wieczorem miał przejść kolejne badania.

W środę wykryto w ekipie dwa przypadki koronawirusa, ale nie podano nazwisk zakażonych zawodników.

Turyńczycy wygrali bardzo ważny mecz z sąsiadującym w tabeli Cagliari po golu w 76. minucie brazylijskiego obrońcy Bremera i oddalili się od strefy spadkowej, a szansy opuszczenia jej nie wykorzystali ich rywale.

Sebastian Walukiewicz oglądał mecz z ławki rezerwowych gospodarzy, którzy ostatnie zwycięstwo odnieśli 7 listopada w 7. kolejce Serie A.

W innym piątkowym spotkaniu Fiorentina, z Bartłomiejem Drągowskim w bramce, wygrała ze Spezią 3:0. Wszystkie bramki padły po przerwie, a zdobyli je Serb Dusan Vlahovic, Gaetano Castrovilli oraz Francuz Valentin Eysseric. Piłkarze z Florencji awansowali z 16. na 12. miejsce, wyprzedzając m.in. piątkowych przeciwników.

Hitem 23. kolejki będą niedzielne derby Mediolanu. Pierwszy raz od dekady ich stawką będzie pozycja lidera tabeli. Obecnie na czele jest Inter z 50 punktami, a Milan ma o jeden mniej. W roli gospodarzy na San Siro wystąpią "Rossoneri".