Liga włoska: Lider Inter nie zwalnia tempa

Inter ma już 56 punktów i o siedem wyprzedza Milan. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Interu Mediolan nie zwalniają tempa we włoskiej ekstraklasie. W niedzielnym meczu 24. kolejki lider pokonał u siebie trzynastą Genoę 3:0.

Lider objął prowadzenie już w 32. sekundzie za sprawą Belga Romelu Lukaku, dla którego to 18. ligowe trafienie w tym sezonie.

To jednocześnie - jak napisała agencja Reuters - drugi najszybciej strzelony przez Inter gol w Serie A od 2004 roku, gdy rekordy zaczęły być rejestrowane przez firmę Opta.

Kolejne dwie bramki padły w drugiej połowie. Na 2:0 podwyższył w 69. minucie Matteo Darmian, a wynik ustalił w 77. Chilijczyk Alexis Sanchez, który wszedł na boisko chwilę wcześniej.

"Jesteśmy na szczycie tabeli i to dla nas dobre uczucie. Nie możemy się poddawać, w zeszłym sezonie przegraliśmy niektóre z takich meczów, ale w tym roku rośniemy" - stwierdził Lukaku.

Inter ma już 56 punktów i o siedem wyprzedza Milan.