Menu

Liga szkocka: Początek nowego sezonu 1 sierpnia i bez kibiców

Liga szkocka: Początek nowego sezonu 1 sierpnia i bez kibiców
Liga szkocka jest jedną z tych, które są najbardziej uzależnione od wpływów z biletów. (Fot. Getty Images)
Szkocka ekstraklasa piłkarska w sierpniu planuje rozpoczęcie sezonu 2020/21, a mecze mają się odbywać - przynajmniej w pierwszej części sezonu - bez udziału publiczności.
Reklama

W tej sytuacji, by zapewnić sobie choć część dochodów z tzw. dnia meczowego, kluby planują sprzedawać wirtualne karnety całosezonowe.

Szkocka liga profesjonalna (SPFL) porozumiała się ze Sky Sports ws. transmisji telewizyjnych. 48 spotkań zostanie pokazanych w tej stacji "na żywo". Jednym z punktów nowej pięcioletniej umowy jest rozłożenie na raty rekompensaty finansowej za przerwany w marcu z powodu pandemii koronawirusa sezon 2019/20.

Inną nowością jest, że kluby będą mogły sprzedawać abonamenty telewizyjne bezpośrednio kibicom, a część zysków pozostanie w ich kasie, co także pozwoli w części odrobić straty finansowe spowodowane pandemią. "Jestem wdzięczny klubom i stacji za elastyczność i znalezienia rozwiązania, które wszyscy zaakceptowali" - oznajmił szef SPFL Neil Doncaster.

Z raportu UEFA wynika, że szkocka Premier League jest jedną z tych, które są najbardziej uzależnione od wpływów z biletów. Stanowią one 43 procent dochodów klubów najwyższej klasy.

W połowie maja zdecydowano o zakończeniu przerwanych w marcu rozgrywek. Mistrzem Szkocji, już po raz dziewiąty z rzędu, został Celtic Glasgow, którego zawodnikiem jest Patryk Klimala.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.07.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

  Sport


  Sport

  Reklama