Menu

Liga niemiecka: Schuerrle rozwiązał kontrakt z Borussią Dortmund

Liga niemiecka: Schuerrle rozwiązał kontrakt z Borussią Dortmund
Schuerrle dołączył do BVB latem 2016 roku za ok. 30 milionów euro. (Fot. Getty Images)
Mistrz świata z 2014 roku Andre Schuerrle przedwcześnie rozwiązał kontrakt z Borussią Dortmund - poinformował klub, który zakończył sezon 2019/20 na drugim miejscu w niemieckiej ekstraklasie piłkarskiej. Umowę anulowano za porozumieniem stron.
Reklama

Schuerrle dołączył do BVB latem 2016 roku za ok. 30 milionów euro z VfL Wolfsburg. W ciągu dwóch pierwszych lat rozegrał w niej 51 meczów o stawkę, ale później był wypożyczany - najpierw do Fulham Londyn, potem do Spartaka Moskwa.

Kontrakt miał obowiązywać do 30 czerwca 2021 roku, ale zdecydowano się na jego rozwiązanie ze względu na brak perspektyw 29-letniego skrzydłowego w klubie.

"To był czas wzlotów i upadków, z wieloma wartościowymi doświadczeniami zarówno w życiu sportowym, jak i przede wszystkim w prywatnym. Dziękuję kierownictwu BVB i życzę zespołowi i jego wyjątkowym kibicom wszystkiego dobrego na przyszłość" - oznajmił Schuerrle, cytowany w komunikacie klubu.

Schuerrle jest byłym reprezentantem Niemiec. Grał m.in. w finale mundialu w Brazylii w 2014 roku przeciwko Argentynie. Niemcy zwyciężyli 1:0 po dogrywce dzięki bramce Mario Goetzego - innego piłkarza, który opuścił BVB tego lata. Schuerrle asystował przy tym trafieniu.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 07.08.2020
  GBP 4.888 złEUR 4.414 złUSD 3.730 złCHF 4.086 zł

  Sport


  Sport

  Reklama