Menu

Liga niemiecka: Piłkarz ukarany za posługiwanie się fałszywą tożsamością

Liga niemiecka: Piłkarz ukarany za posługiwanie się fałszywą tożsamością
Piłkarz przekazał, że ciągle żył w strachu, iż ktoś odkryje jego prawdziwą tożsamość. (Fot. Getty Images)
Piłkarz VfB Stuttgart Silas Katompa Mvumpa, do niedawna znany jako Silas Wamangituka, został ukarany przez niemiecką federację trzymiesięczną dyskwalifikacją oraz grzywną w wysokości 30 tys. euro za posługiwanie się fałszywą tożsamością.
Reklama
Reklama

W ubiegłym tygodniu Mvumpa sam ujawnił swojemu klubowi, że jego nazwisko i data urodzenia są inne (przypada na rok wcześniej - 1998, a nie 1999). Zostały zmienione w przeszłości przez jego byłego agenta, który kontrolował go jako nastolatka.

Napastnik oznajmił klubowi, że żył w strachu, odkąd jako nastoletni zawodnik opuścił Demokratyczną Republikę Konga, aby grać dla francuskiego klubu niższej ligi - Ales.

"Było dla nas jasne i dla Silasa, że zostanie jakoś ukarany. Wzięto jednak pod uwagę szczególne okoliczności. Jesteśmy zadowoleni, że sprawa legalności gry Silasa jest już rozstrzygnięta" - przekazał dyrektor sportowy VfB Sven Mislintat.

Zawieszony będzie do 11 września. Sezon 2021/22 Bundesligi rozpocznie się 13 sierpnia.

Napastnik dołączył do niemieckiego klubu w 2019 roku z FC Paris. W ostatnim sezonie zdobył w Bundeslidze 11 bramek, będąc najlepszym strzelcem VfB.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.07.2021
  GBP 5.3349 złEUR 4.5747 złUSD 3.8851 złCHF 4.2208 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama