Menu

Liga niemiecka: Kluby wznowiły treningi w małych grupach

Liga niemiecka: Kluby wznowiły treningi w małych grupach
Piłkarze Bayernu podczas dzisiejszego treningu. (Fot. Getty Images)
Kluby niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej wznowiły dzisiaj treningi w małych grupach. Z powodu pandemii koronawirusa rozgrywki w tym kraju są zawieszone co najmniej do końca kwietnia.
Reklama

Niektóre z 18 klubów Bundesligi już wcześniej zaczęły przeprowadzać zajęcia w parach. Dzisiaj do zajęć wrócili m.in. piłkarze broniącego tytułu Bayernu Monachium. Wśród nich nie zabrakło wracającego do zdrowia po kontuzji Roberta Lewandowskiego.

Zajęcia odbywały się pod ściśle określonymi warunkami, które mają zminimalizować ryzyko ewentualnego rozprzestrzenienia się koronawirusa.

"Oczywiście trening był bez udziału publiczności. Poprosiliśmy kibiców, aby nie pojawiali się w okolicy ośrodka szkoleniowego" - poinformował Bayern w oświadczeniu.

Trenowano w pięcioosobowych grupach, ale ćwiczenia miały charakter bezkontaktowy. Po ich zakończeniu każdy piłkarz udał się prosto do domu, gdzie dopiero mógł wziąć prysznic i zjeść posiłek. Również przed treningiem zawodnicy nie mieli ze sobą styczności.

Ostatnie spotkanie niemieckiej ekstraklasy (zaległe) odbyło się 11 marca. Dotychczas rozegrano 25 kolejek. W tabeli lider Bayern wyprzedza o cztery punkty Borussię Dortmund. 

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.06.2020
  GBP 4.919 złEUR 4.386 złUSD 3.912 złCHF 4.064 zł

  Sport


  Sport

  Reklama