Menu

Liga hiszpańska: Analizy wideo mają pomóc po wykryciu zakażenia koronawirusem

Liga hiszpańska: Analizy wideo mają pomóc po wykryciu zakażenia koronawirusem
Piłkarze Sevilli podczas wczorajszego treningu. (Fot. Getty Images)
W lidze hiszpańskiej w przypadku pozytywnego wyniku testu na koronawirusa u któregoś z piłkarzy użyty zostanie program analiz wideo. Ma to pomóc w ustaleniu, którego z kolegów z drużyny lub z zespołu rywali mógł on zarazić po wznowieniu rywalizacji.
Reklama

Władze La Liga, organu zarządzającego rozgrywkami piłkarskimi w Hiszpanii, przesłały na początku tygodnia do klubów zaktualizowaną wersję zasad postępowania. Od poniedziałku kluby z dwóch najwyższych szczebli rozgrywkowych mogą trenować w grupach składających się maksymalnie z 10 zawodników.

Prezes La Liga Javier Tebas ma nadzieję, że wznowienie rywalizacji nastąpi 12 czerwca. Zapewnił on, że opracowane środki bezpieczeństwa sprawiają, że szanse na zarażenie się zawodnika podczas meczu są praktycznie zerowe.

Zgodnie z protokołem, jeśli wynik testu na koronawirusa przeprowadzony u piłkarza po meczu da wynik pozytywny, to gracze zostaną odizolowani, a obiekt, w którym przebywali zostanie wyczyszczony i zdezynfekowany. Wszyscy z osobistego kręgu chorego zawodnika będą przebadani, a analiza wideo zostanie użyta do ustalenia, którzy piłkarze mieli z nim styczność. Poddani testowi mają być ci, którzy mieli z nim bliski kontakt przez ponad pięć minut.

Poza tym w aktualnych wytycznych zaznaczono, że piłkarze i członkowie sztabów szkoleniowych i sędziowie będą badani pod kątem koronawirusa na 24 godziny przed każdym meczem, a po przybyciu na stadion będzie u nich sprawdzana temperatura. W chwili dotarcia do obiektu zawodnicy i członkowie sztabu szkoleniowego mają mieć założone maseczki ochronne i rękawiczki. Piłki będą rozmieszczone w okolicy całego boiska i stale dezynfekowane. Gracze mają z kolei dezynfekować ręce przed i po rozgrzewce. Zabroniono powitania poprzez podanie ręki. Konferencje pomeczowe zaś mają się odbywać online. 

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 27.05.2020
  GBP 4.983 złEUR 4.438 złUSD 4.050 złCHF 4.171 zł

  Sport


  Sport

  Reklama