Liga francuska: Niespodziewana porażka Olympique Lyon

Zawodnicy Olympique Lyon (białe stroje) sensacyjnie ulegli wczoraj FC Metz. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Olympique Lyon nie wykorzystali szansy powrotu na pozycję lidera francuskiej ekstraklasy. We wczorajszym spotkaniu 20. kolejki przegrali u siebie z FC Metz 0:1, kończąc serię 16 meczów bez porażki. Na czele tabeli jest Paris Saint-Germain.

W 16 poprzednich spotkaniach Ligue 1 zawodnicy z Lyonu odnotowali 10 zwycięstw i sześć remisów, więc wydawało się, że starcie u siebie z pozostającym od trzech meczów bez wygranej FC Metz nie powinno sprawić im wielkich trudności.

Tymczasem rywale pokazali się z bardzo dobrej strony, a w 90. minucie zapewnili sobie zwycięstwo. Wprowadzony w trakcie drugiej połowy Belg Aaron Leya Iseka znalazł się w dogodnej sytuacji, minął bez kłopotów golkipera i trafił do pustej bramki.

Ten wynik oznacza, że Olympique Lyon jest obecnie trzeci z dorobkiem 40 punktów. Traci dwa do lidera PSG oraz Lille OSC.

Piłkarze Paris Saint-Germain już w sobotę pokonali na wyjeździe Angers 1:0. Zespołu gości nie mógł poprowadzić Mauricio Pochettino, który uzyskał dzień wcześniej pozytywny wynik testu na COVID-19. Jego obowiązki przejęli tymczasowo asystenci - Jesus Perez i Miguel D'Agostino.

Jedyną bramkę zdobył w 70. minucie mocnym strzałem z woleja obrońca Layvin Kurzawa.

Natomiast piłkarze Lille dzięki trafieniu w doliczonym czasie gry reprezentanta Kanady Jonathana Davida pokonali w niedzielę u siebie Reims 2:1.