Liga francuska: Marsylia bez Milika lepsza od Lens Frankowskiego

Ekipa z Marsylii z dorobkiem 40 punktów awansowała na drugie miejsce w tabeli (jeden mecz zaległy), RC Lens jest siódmy - 33. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Lens, z Przemysławem Frankowskim w składzie, przegrali u siebie z Olympique Marsylia 0:2 w 22. kolejce francuskiej ekstraklasy. Arkadiusz Milik siedział na ławce rezerwowych gości, a wyróżnił się sprowadzony niedawno do ataku tej drużyny Cedric Bakambu.

Do przerwy ekipa z Marsylii prowadziła 1:0, gola strzelił z rzutu karnego doświadczony Dimitri Payet.

W 74. minucie na boisko wszedł sprowadzony niedawno do klubu Cedric Bakambu. Reprezentant Demokratycznej Republiki Konga występował od 2018 roku w Chinach, a w przeszłości strzelał wiele goli m.in. w hiszpańskiej ekstraklasie (Villarreal).

Wczoraj konkurent Milika do miejsca w składzie, debiutujący w barwach OM, potrzebował zaledwie trzech minut, aby zdobyć bramkę. W ten sposób ustalił wynik spotkania.

Frankowski rozegrał cały mecz w ekipie Lens.