Menu

Liga angielska: Niektóre mecze mogą być odkodowane

Liga angielska: Niektóre mecze mogą być odkodowane
Nadawcami spotkań Premier League w Anglii są Sky, BT i Amazon. (Fot. Getty Images)
Jeśli zostanie wznowiony sezon piłkarskiej ekstraklasy Anglii, wstrzymany obecnie z powodu pandemii koronawirusa, telewizyjna transmisja niektórych meczów w kraju może być odkodowana - zapowiedział minister kultury Oliver Dowden. 'Dyskusje trwają' - dodał.
Reklama

Premier League i pozostałe ligi piłkarskie w Anglii pauzują od marca. Na razie nie ustalono terminu wznowienia rozgrywek, nieoficjalnie mówi się o połowie czerwca. Od wtorku piłkarze mogą trenować w małych grupach w ośrodkach sportowych.

Dowden poinformował, że jeszcze w tym tygodniu mają zapaść decyzje dotyczące powrotu do treningów całymi drużynami. W następnej kolejności mają powstać wytyczne dotyczące rozgrywania meczów bez kibiców na trybunach.

"Jeśli będzie się dało to zrobić w bezpieczny sposób, chciałbym, żebyśmy byli gotowi do gry w połowie czerwca" - podkreślił polityk.

Nadawcami spotkań Premier League w Anglii są Sky, BT i Amazon. Dowden zapewnił, że ich prawa będą poszanowane. Jednak fakt, że na trybuny nie będą mogli wejść kibice, stwarza dodatkowe możliwości, ponieważ nie będą obowiązywać przepisy dotyczące transmisji sobotnich meczów. Mowa w nich m.in. o tym, że te spotkania mają być zakodowane, aby zachęcać fanów do oglądania ich na stadionach.

"Takiej możliwości oczywiście nie będzie, jeśli będziemy grać za zamkniętymi drzwiami. To stwarza nam szansę pokazania jakiegoś sportu, trochę Premier League, bez opłat" - stwierdził Dowden.

Premier League jest jedną z najsilniejszych i najpopularniejszych na całym świecie, a sprzedaż praw do transmisji jest jednym z kluczowych źródeł dochodu ligi i klubów.

Do rozegrania w angielskiej ekstraklasie pozostało jeszcze dziewięć kolejek. Liderem tabeli jest Liverpool, który ma 25 punktów przewagi nad wiceliderem - broniącym tytułu Manchesterem City.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 27.05.2020
  GBP 4.983 złEUR 4.438 złUSD 4.050 złCHF 4.171 zł

  Sport


  Sport

  Reklama