Menu

Liga angielska: Mecze-testy z udziałem do tysiąca kibiców

Liga angielska: Mecze-testy z udziałem do tysiąca kibiców
Niektórzy kibice w końcu będą mogli wspierać swoją drużynę na stadionie, a nie przed pubem na ulicy. (Fot. Getty Images)
W najbliższy weekend pierwsze angielskie kluby w niższych ligach - od drugiej do czwartej - będą mogły testowo wpuścić na trybuny do 1 000 kibiców - zdecydowała zarządzająca rozgrywkami organizacja (EFL).
Reklama

Postanowiono jednocześnie, że w regionach, gdzie nadal jest duża liczba zakażeń koronawirusem, trybuny pozostaną puste. "Wpuszczenie kibiców na stadiony jest konieczne, by ratować finanse klubów" - podkreślono w komunikacie EFL.

Jednym z rygorystycznie przestrzeganych warunków ma być zachowanie przez fanów na trybunach bezpiecznego dystansu. Te i inne obostrzenia zostały zawarte w protokole medycznym, nad którym kluby i liga pracowały wspólnie z przedstawicielami polskiego odpowiednika ministerstwa sportu oraz Sports Grounds Safety Authority, urzędem państwowym nadzorującym kwestie bezpieczeństwa podczas imprez sportowych.

Na razie brytyjskie władze nie przewidują powrotu kibiców na stadiony klubów Premier League. M.in. dlatego wszystkie 28 meczów, które mają zostać rozegrane do końca września, nie będą się pokrywać i będą transmitowane w telewizji.

Z powodu pandemii koronawirusa sezon 2019/20 w Anglii został przerwany w połowie marca, a rozgrywki wznowiono i dokończono po trzech miesiącach. Obecna edycja została zainaugurowana w ostatni weekend.

W Wielkiej Brytanii od początku epidemii wykryto łącznie ponad 370 tys. infekcji SARS-CoV-2, co jest 14. najwyższą liczbą na świecie i czwartą w Europie, za Rosją, Hiszpanią i Francją.

Czytaj więcej:

Brytyjski minister sportu: Kibice wrócą na stadiony nie wcześniej niż 1 października

Rząd brytyjski przywraca ograniczenia dla kibiców

Bundesliga: RB Lipsk pierwszym klubem z pozwoleniem na kibiców

Liga hiszpańska: Trybuny bez fanów dopóki nie będzie szczepionki

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 30.09.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.527 złUSD 3.866 złCHF 4.188 zł

  Sport


  Sport

  Reklama