Menu

Liga NBA: Planowany jest turniej wirtualny tylko dla zawodników

Liga NBA: Planowany jest turniej wirtualny tylko dla zawodników
Sportowcom pozostały jedynie rozgrywki wirtualne - jeszcze jakiś czas mogą się nie spotkać pod prawdziwym koszem... (Fot. Getty Images)
Władze ligi NBA planują turniej z udziałem jedynie koszykarzy w grę wideo NBA 2K20. Każdy klub reprezentowałby jeden zawodnik, a zmagania byłyby transmitowane w telewizji. Rywalizacja ma się rozpocząć w piątek.
Reklama
Reklama

Z powodu pandemii koronawirusa tradycyjne rozgrywki wstrzymane są od 12 marca i na razie nie wiadomo, kiedy przerwa się skończy. NBA rozważa różne scenariusze ich dokończenia, jak np. mecze wszystkich drużyn tylko w jednej hali i bez kibiców.

W tworzenie serii gier wideo od dawna zaangażowane są największe gwiazdy ligi. Na okładce NBA 2K20 znalazł się Anthony Davis, a w poprzednich latach byli to m.in.: Giannis Antetokounmpo, Kyrie Irving, Paul George, Stephen Curry, James Harden, Kevin Durant i LeBron James.

Turniej miałby trwać dziesięć dni, a według portalu Yahoo udział w nim miałby wziąż m.in. Donovan Mitchell z Utah Jazz. Uczestnik ostatniego Meczu Gwiazd bezobjawowo przeszedł zakażenie koronawirusem.

W USA stwierdzono już ponad 160 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem i ponad trzy tysiące zgonów.

Czytaj więcej:

NBA: Doncic zamiast na boisku gra na... komputerze

NBA: Koronawirus w kolejnych klubach

Ręcznik Kobego Bryanta sprzedany na aukcji za 33 tys. dol.

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.09.2021
  GBP 5.3828 złEUR 4.6308 złUSD 3.9460 złCHF 4.2789 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama