Menu

Liga Mistrzów: Lizbona nie chce zagranicznych kibiców na turnieju finałowym

Liga Mistrzów: Lizbona nie chce zagranicznych kibiców na turnieju finałowym
Zgodnie z decyzją UEFA, faza finałowa LM odbędzie się od 12 do 23 sierpnia w Lizbonie. (Fot. Getty Images)
Burmistrz Lizbony Fernando Medina wezwał władze Portugalii do uregulowania z UEFA kwestii związanych z zakazem udziału w finałowym turniej Ligi Mistrzów w stolicy zagranicznych turystów. Przyznał, że władze miasta nie chcą ich obecności na tym wydarzeniu.
Reklama

"Nie oczekuję, aby kibice piłkarscy mogli przybyć do Lizbony. Liczę, że udział w turnieju wezmą jedynie piłkarze, sztab szkoleniowy i działacze klubów" - oznajmił Fernando Medina w rozmowie z telewizją TVI.

Medina wskazał, że rząd Portugalii Antonia Costy powinien uregulować przepisy, m.in. dotyczące przyjmowania zagranicznych turystów w tym kraju w taki sposób, aby uniemożliwić im udział w sierpniowym turnieju finałowym LM.

Wyjaśnił, że choć sam nie zabiegał o organizację tego wydarzenia w kierowanym przez siebie mieście, to uważa, że jest to "dobra inicjatywa", lecz bez udziału widzów. "W momencie, w którym obecnie się znajdujemy, każdy rozsądny człowiek widzi, że organizacja tego wydarzenia z udziałem kibiców nie ma sensu" - podkreślił Fernando Medina.

Sceptyczne wobec finałowego turnieju LM wypowiedzi prezydenta Lizbony wynikają z utrzymującego się od ponad miesiąca w tym mieście i jego okolicach wysokiej dynamiki zakażeń koronawirusem.

W nocy z poniedziałku na wtorek rząd Portugalii przywrócił restrykcje w Lizbonie i czterech innych miastach stołecznej aglomeracji: w Sintrze, Loures, Odivelas oraz Amadorze. Wśród przywróconych obostrzeń jest m.in. obowiązek zamykania sklepów i punktów gastronomicznych o godz. 20:00, zakaz zgromadzeń powyżej 10 osób, a także kary za sprzedaż alkoholu na ulicy.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej premier Antonio Costa wyjaśnił, że celem przywrócenia restrykcji w stołecznej aglomeracji jest zwalczenie kilku ognisk zakażeń SARS-CoV-2. Przypomniał, że w regionie tym od ponad miesiąca notowane są najliczniejsze w kraju przypadki infekcji koronawirusem - średnio ponad 200.

Zgodnie z decyzją UEFA, faza finałowa LM odbędzie się od 12 do 23 sierpnia w Lizbonie. Od 12 do 15 sierpnia rozegrane zostaną cztery ćwierćfinały, a 18 i 19 sierpnia półfinały. Triumfator LM zostanie wyłoniony 23 sierpnia w meczu finałowym na stadionie Luz, na którym swoje spotkania rozgrywa Benfica Lizbona. 

Czytaj więcej:

Oficjalnie: Liga Mistrzów zostanie dokończona w Lizbonie

UEFA: Letnie okno transferowe do 5 października

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 08.07.2020
  GBP 4.970 złEUR 4.474 złUSD 3.967 złCHF 4.212 zł

  Sport


  Sport

  Reklama