Liga włoska: Wysoka wygrana Juventusu z drużyną Piątka

Piłkarze Juventusu mają za sobą bardzo udany mecz. (Fot. Getty Images)
Juventus Turyn, z Wojciechem Szczęsnym w składzie, ale bez leczącego kontuzję Arkadiusza Milika, pokonał na wyjeździe Salernitanę 3:0 w meczu kończącym 21. kolejkę włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. W ekipie gospodarzy do 71. minuty wystąpił Krzysztof Piątek.

"Stara Dama" odniosła zasłużone zwycięstwo, a jej bohaterem był Dusan Vlahovic. 23-letni serbski napastnik, który część sezonu stracił z powodu kontuzji, zdobył dwie bramki i zaliczył asystę.

W 26. minucie trafił z rzutu karnego, zaś w końcówce pierwszej połowy miał udział przy golu swojego rodaka - Filipa Kostica. W 47. minucie Vlahovic ustalił wynik meczu.

Szczęsny miał tego dnia niewiele pracy, zwycięstwo Juventusu mogło być jeszcze wyższe. W drugiej połowie Angel Di Maria trafił w poprzeczkę, a Moise Kean (w końcówce meczu zmienił Vlahovica) - w słupek.

Turyński zespół w tabeli zajmuje dopiero dziesiąte miejsce (26 pkt), co jest efektem karnego odjęcia 15 punktów w związku z nieprawidłowościami przy transferach. Salernitana pozostała na 16. pozycji - 21 pkt.

Zdecydowanym liderem jest Napoli. Drużyna Piotra Zielińskiego, Bartosza Bereszyńskiego i rezerwowego bramkarza Huberta Idasiaka zgromadziła 56 punktów. Aż o trzynaście wyprzedza Inter Mediolan.