Liga włoska: Wygrane drużyn z Mediolanu, porażka Napoli

Zawodnicy Interu Mediolanu wraz z trenerem celebrują swoje zwycięstwo nad drużyną Torino. (Fot. Getty Images)
Inter Mediolan pokonał u siebie Torino 1:0 w meczu 19. kolejki włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. Obrońcy tytułu prowadzą w tabeli i mają cztery punkty przewagi nad AC Milan, który wygrał na wyjeździe z Empoli 4:2. Trzecie Napoli niespodziewanie przegrało ze Spezią 0:1.

Interowi wygraną dał Holender Denzel Dumfries, który na listę strzelców wpisał się w 30. minucie. To siódma z rzędu ligowa wygrana mediolańczyków, szósta bez straty gola. Inter jest niepokonany od 11 spotkań.

W AC Milan natomiast pierwszoplanową postacią był Franck Kessie. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej zdobył dwie bramki już w pierwszej połowie. Jego trafienia rozdzielił albański pomocnik Empoli Nedim Bajrami. W 63. minucie goście mieli już dwie bramki przewagi, a z gola cieszył się Alessandro Florenzi. Sześć minut później na 4:1 trafił Francuz Theo Hernandez.

Gospodarzy stać było jedynie na zmniejszenie rozmiarów porażki. W końcówce rzut karny wykorzystał Andrea Pinamonti. W podstawowym składzie Empoli na boisko wybiegł Szymon Żurkowski, który w 68. minucie został zmieniony.

Rytmu z początku sezonu nie potrafi odnaleźć Napoli. Zespół Piotra Zielińskiego w 12 pierwszych meczach zanotował 10 zwycięstw i dwa remisy. Natomiast z siedmiu ostatnich przegrał cztery.

O porażce z broniącą się przed spadkiem Spezią przesądził samobójczy gol Juana Jesusa w 37. minucie. Spezia wygrała, nie oddając nawet jednego celnego strzału. Zieliński grał do 70. minuty, natomiast w Spezii w całym meczu wystąpili Jakub Kiwior, który został ukarany żółtą kartką, i Arkadiusz Reca.

Napoli ma siedem punktów straty do Interu. Spezia natomiast jest 17., tuż nad strefą spadkową, od której dzieli ją teraz pięć punktów.