Liga włoska: Powrót Milika w Juventusie, rywal Lecha pokonał Inter

Drużyna z Florencji spisuje się w ostatnich tygodniach znakomicie, co powinno być poważnym ostrzeżeniem dla Lecha Poznań. Wygrała osiem meczów z rzędu, licząc wszystkie rozgrywki. (Fot. Getty Images)
Arkadiusz Milik powrócił po trwającej ponad dwa miesiące przerwie do gry, a jego Juventus Turyn pokonał u siebie Veronę 1:0 w 28. kolejce włoskiej ekstraklasy. Coraz lepiej spisująca się Fiorentina - rywal Lecha Poznań w ćwierćfinale Ligi Konferencji - wygrała w Mediolanie z Interem 1:0.

Milik poprzedni mecz rozegrał 29 stycznia. Później pauzował z powodu kontuzji, opuścił m.in. marcowe mecze reprezentacji Polski w eliminacjach Euro 2024 - z Czechami (1:3) i Albanią (1:0).

Wczoraj 29-letni piłkarz wybiegł w podstawowym składzie, podobnie jak bramkarz Wojciech Szczęsny. W 60. minucie Milika zmienił argentyński mistrz świata Angel Di Maria.

Bohaterem "Starej Damy" okazał się jednak 23-letni Moise Kean, który w 55. minucie strzelił zwycięską bramkę. W defensywie gości całe spotkanie rozegrał Paweł Dawidowicz.

Juventus, któremu odjęto 15 punktów w związku z nieprawidłowościami przy transferach, ma obecnie 44 pkt i jest siódmy, a Verona - z 19 pkt plasuje się na 18. pozycji.

Na ósme miejsce awansowała Fiorentina (40), która dzięki bramce Giacomo Bonaventury pokonała 1:0 na wyjeździe trzeci w tabeli Inter Mediolan (50). Gospodarze doznali trzeciej z rzędu ligowej porażki, a drugiej u siebie.

"To wielkie rozczarowanie, przegraliśmy dwa kolejne spotkania w Mediolanie. Musimy więcej pracować, zaczynając ode mnie" – oznajmił rozgoryczony trener Interu Simone Inzaghi. "Fiorentina ma jakościowy skład, jej piłkarze dali z siebie wszystko" - dodał.