Liga włoska: Planowe zwycięstwo Juventusu, Roma lepsza od Napoli

Niekwestionowaną gwiazdą meczu Juventusu z Udinese został Paulo Dybala. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Juventusu Turyn we wczorajszym meczu 8. kolejki włoskiej ekstraklasy pokonali na własnym stadionie Udinese 2:1 i umocnili się na prowadzeniu w tabeli. O pięć punktów wyprzedzają drużynę AS Roma, której barw broni Wojciech Szczęsny.

Obie bramki dla Juventusu zdobył Paulo Dybala, który na listę strzelców wpisał się w 43. i 51. minucie, wykorzystując rzut karny. Wcześniej, po półgodzinie gry niespodziewanie gola dla gości strzelił Jakub Jankto.

Stołeczny zespół, ze Szczęsnym w bramce, pokonał natomiast na wyjeździe Napoli 3:1. Bohaterem przyjezdnych był Edin Dżeko. Bośniak dał prowadzenie Romie tuż przed przerwą, a w 53. minucie podwyższył na 2:0. W 58. kontaktową bramkę zdobył Kalidou Koulibaly, ale na więcej Napoli nie było stać. W końcówce wynik ustalił Mohamed Salah.

Drużyna z Neapolu szybko przekonała się jak dotkliwy może być dla niej brak Arkadiusza Milika. 22-letni napastnik doznał poważnego urazu w spotkaniu Polski z Danią (3:2) i przez długi czas nie wspomoże zespołu. W czwartek wrócił do ośrodka w Castel Volturno, gdzie rozpoczął planowanie rehabilitacji z klubowym lekarzem i fizjoterapeutami.
W zespole gospodarzy w 81. minucie na boisku pojawił się Piotr Zieliński. Napoli w tabeli jest trzecie, do lidera traci siedem punktów.

W trzecim wczorajszym spotkaniu Sampdoria, z Karolem Linettym w składzie, zremisowała na wyjeździe z Pescarą 1:1. Polski pomocnik rozegrał cały mecz. Obie bramki zdobył Hugo Campagnaro. Obrońca Pescary w 12. minucie pokonał własnego bramkarza, a w 23. trafił już do właściwej siatki. Drużyny te sąsiadują w tabeli, zajmują odpowiednio 15. i 16. miejsce.