Liga włoska: Pierwsze zwycięstwo Juventusu

Moise Kean (na pierwszym planie) w akcji. (Fot. MB Media/Getty Images)
Juventus Turyn, z Wojciechem Szczęsnym w bramce, pokonał na wyjeździe Spezię 3:2 w meczu piątej kolejki włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. To była dopiero pierwsza wygrana 'Starej Damy' w obecnym sezonie.

W prawie 124-letniej historii Juventusu dopiero po raz czwarty zdarzyło się, że nie wygrał żadnego z pierwszych czterech spotkań w sezonie. Mecz ze Spezią turyńczycy zaczęli dobrze, a w 28. minucie prowadzenie dał im Moise Kean.

Po niespełna godzinie gry zapachniało jednak sensacją. Jeszcze przed przerwą wyrównał Emmanuel Gyasi, natomiast w 49. minucie na 2:1 dla gospodarzy trafił Janis Antiste.

Przy obu golach Szczęsny miał nieco pecha, bo piłka po strzałach odbijała się jeszcze od jego kolegów z drużyny utrudniając interwencję.

Później Juventus dominował na boisku i ostatecznie zdołał odnieść pierwsze zwycięstwo. W 66. minucie wyrównał Federico Chiesa, a sześć minut później wygraną gościom dał Matthijs de Ligt.

W szeregach Spezii cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Jakub Kiwior, natomiast w kadrze nie znalazł się Arkadiusz Reca.

W tabeli Juventus awansował na 12. miejsce, a do prowadzącego Interu Mediolan traci osiem punktów. Obrońcy tytułu już we wtorek pokonali Fiorentinę 3:1.