Liga włoska: Niespodziewana porażka Milanu

Junior Messias z drużyny AC Milan, która niespodziewanie przegrała wczoraj ze Spezią. (Fot. MIGUEL MEDINA/AFP via Getty Images)
Piłkarze AC Milan nie wykorzystali szansy objęcia prowadzenia we włoskiej ekstraklasie. Na stadionie San Siro niespodziewanie przegrali z drużyną z dolnej części tabeli - Spezią 1:2, tracąc decydującego gola w piątej minucie doliczonego czasu gry.

Tuż przed przerwą Francuz Theo Hernandez nie wykorzystał rzutu karnego dla gospodarzy, ale chwilę później kibice cieszyli się z bramki Portugalczyka Rafaela Leao, który przelobował bramkarza gości Ivana Provedela.

Na drugą połowę piłkarze Milanu wyszli jakby uśpieni, co wykorzystali rywale. W 62. minucie wyrównał Kolumbijczyk Kevin Agudelo, a w 95. minucie wynik ustalił Ghańczyk Emmanuel Gyasi. W barwach Spezii cały mecz rozegrał Jakub Kiwior, natomiast do 76. minuty grał Arkadiusz Reca. Drużyna z Ligurii awansowała na 14. miejsce w tabeli.

W drugim zakończonym już spotkaniu Bologna, z Łukaszem Skorupskim w bramce, przegrała z Napoli 0:2 po trafieniach Meksykanina Hirvinga Lozano. Piotr Zieliński, powracający do gry po zakażeniu koronawirusem, wystąpił w podstawowym składzie drużyny z Neapolu i zszedł z boiska w 79. minucie.

W tabeli prowadzi Inter, który mimo zaległego meczu wyprzedza o dwa punkty Milan oraz o cztery Napoli.