Liga włoska: Napoli znów na czele

Napoli wciąż jest niepokonane w tym sezonie. (Fot. TIZIANA FABI/AFP via Getty Images)
Piłkarze Napoli wygrali na wyjeździe z Cremonese 4:1 w 9. kolejce włoskiej ekstraklasy i odzyskali pozycję lidera. Piotr Zieliński pojawił się na boisku w drużynie z Neapolu w 73. minucie, gdy utrzymywał się remis 1:1.

Trzy minuty później Napoli objęło prowadzenie po trafieniu Giovanniego Simeone. W doliczonym czasie gry bramki dla gości zdobyli Meksykanin Hirving Lozano oraz Urugwajczyk Mathias Olivera.

Napoli wciąż jest niepokonane w tym sezonie i wyprzedza o dwa punkty Atalantę Bergamo, która wcześniej wczoraj zremisowała na wyjeździe z trzecim w tabeli Udinese 2:2. Drużyna z Udine oraz broniący tytułu AC Milan tracą do Napoli po trzy punkty.

Milan grał w sobotę i pokonał we włoskim klasyku ligowym Juventus Turyn 2:0. W drużynie gości, która spadła na ósme miejsce w tabeli, wystąpili bramkarz Wojciech Szczęsny i Arkadiusz Milik.

Na 11. pozycję awansowała Salernitana dzięki wczorajszej wygranej na własnym boisku z Veroną 2:1. Pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył Krzysztof Piątek, a było to jego drugie trafienie w Serie A w tym sezonie.

Dziewiątą kolejkę zakończy dzisiaj mecz Fiorentiny z Lazio Rzym.