Liga włoska: Klasyk dla Romy, wygrana Interu

Piłkarze Romy wygrali 1:0 z Juventusem. (Fot. Getty Images)
Roma pokonała u siebie w klasyku Juventus Turyn 1:0 w 25. kolejce włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. W ekipie gospodarzy wystąpił Nicola Zalewski, a w bramce gości Wojciech Szczęsny. Wcześniej wicelider Inter Mediolan wygrał z Lecce 2:0.

Jedyna bramka w meczu utytułowanych klubów, których barwy reprezentował w latach 80. Zbigniew Boniek, padła w 53. minucie po mocnym strzale z dystansu Gianluki Manciniego.

"Szczęsny niewiele mógł zrobić, by uniknąć tego gola" - podkreśliła agencja EFE.

Jednym z negatywnych bohaterów prestiżowego spotkania okazał się Moise Kean. Napastnik reprezentacji Włoch i Juventusu wszedł na boisko w 89. minucie, a już kilkadziesiąt sekund później został ukarany czerwoną kartką za kopnięcie Manciniego.

W ekipie Juventusu zabrakło kontuzjowanego od kilku tygodni Arkadiusza Milika. Natomiast w zespole Romy do 63. minuty grał Zalewski.

Ten mecz to włoski klasyk, ale obecnie bez dużego wpływu na czołówkę tabeli. Roma jest czwarta (47), a "Stara Dama" - po odjęciu karnie 15 punktów - siódma (35).

Wcześniej Inter pokonał Lecce 2:0 po golach znanego reprezentanta Armenii Henricha Mchitarjana oraz argentyńskiego mistrza świata Lautaro Martineza.