Liga włoska: Juventus pokonał Veronę

Milik, który wczoraj się nie oszczędzał, pojedzie na mundial. (Fot. Getty Images)
Juventus Turyn wygrał na wyjeździe z Veroną 1:0 w 14. kolejce włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. W 60. minucie bramkę zdobył Moise Kean. Arkadiusz Milik rozegrał 90 minut, a Wojciech Szczęsny był na ławce rezerwowych. W drużynie Verony wystąpił Paweł Dawidowicz.

Polski obrońca w 55. minucie otrzymał żółtą kartkę za zagranie piłki ręką, a później został zmieniony przez Koray'a Guntera. Dawidowicz nie znalazł się w 26-osobowej kadrze na mistrzostwa świata w Katarze, którą w czwartek ogłosił selekcjoner Czesław Michniewicz.

Natomiast Milik i Szczęsny pojadą na mundial.

W doliczonym czasie czerwoną kartką za faul został ukarany lewy obrońca Juventusu Alex Sandro.

Na zdj.: Manuel Locatelli z Juventusu walczy o piłkę z Ibrahimem Sulemana z Hellas Verona FC. (Fot. Getty Images)

Juventus po 14 meczach ma 28 pkt i zajmuje trzecie miejsce, natomiast Verona jest ostatnia z dorobkiem 5 pkt. O godz. 20.45 rozpocznie się ostatni mecz 14. kolejki Serie A. Lazio Rzym zmierzy się z Monzą i jeśli choćby zremisuje, to wyprzedzi Juventus w tabeli.