Liga włoska: Drużyny z Mediolanu pokonały rywali z Rzymu

Inter Mediolan pokonał wczoraj Romę 2:0. (Fot. Getty Images)
We wczorajszych meczach 34. kolejki włoskiej ekstraklasy piłkarskiej drużyny z Mediolanu wygrały zgodnie po 2:0 z przeciwnikami z Rzymu. Inter pokonał na wyjeździe Romę, zaś AC Milan wygrał u siebie z wiceliderem Lazio. W coraz trudniejszej sytuacji jest 'polska' Spezia.

Bramki dla Interu w spotkaniu z Romą zdobyli Federico Dimarco w 33. oraz Romelu Lukaku w 74. minucie. W zespole gospodarzy w wyjściowym składzie był Nicola Zalewski, który został zmieniony w końcówce spotkania - w doliczonym czasie gry.

Inter z dorobkiem 63 punktów jest w tabeli czwarty, natomiast Roma pozostała na siódmej pozycji - 58.

Na San Siro AC Milan również 2:0 pokonał wicelidera Lazio. Gole strzelili w pierwszej połowie Ismael Bennacer i Theo Hernandez. Mimo zwycięstwa gospodarze wciąż zajmują piąte miejsce (61), ale tracą już tylko trzy punkty do Lazio, a dwa do Juventusu (gra w niedzielę z Atalantą Bergamo) oraz Interu.

W Serie A trwa już jedynie walka o wicemistrzostwo, bowiem tytuł w poprzedniej kolejce zapewniło sobie Napoli (80 pkt).

Drużyna Piotra Zielińskiego, Bartosza Bereszyńskiego i Huberta Idasiaka podejmie dzisiaj Fiorentinę.

W coraz trudniejszej sytuacji jest "polska" Spezia, która tym razem uległa na wyjeździe przedostatniemu Cremonese 0:2. To trzecia porażka z rzędu.

Cały mecz w ekipie Spezii rozegrali bramkarz Bartłomiej Drągowski oraz Przemysław Wiśniewski. Od 54. minuty występował Arkadiusz Reca, a rezerwowym pozostał Szymon Żurkowski.

Ich zespół z dorobkiem 27 punktów plasuje się na 17. miejscu, pierwszym bezpiecznym, ale osiemnasta Verona rozegrała jedno spotkanie mniej.