Liga włoska: Czyste konto Szczęsnego, wygrana Juventusu

Szczęsny nie miał zbyt wiele pracy i zachował czyste konto. (Fot. Getty Images)
Wojciech Szczęsny zachował czyste konto, a Juventus Turyn pokonał Empoli 4:0 w jedynym piątkowym meczu 11. kolejki włoskiej ekstraklasy. Piłkarz 'Starej Damy' Arkadiusz Milik wszedł na boisko w drugiej połowie, a Sebastian Walukiewicz z ekipy gości był rezerwowym.

Turyńczycy dopiero po raz pierwszy w tym sezonie wygrali dwa ligowe spotkania z rzędu, bowiem przed tygodniem zwyciężyli w derbach Torino 1:0.

Wczoraj szybko objęli prowadzenie, gdyż Moise Kean trafił do siatki już w ósmej minucie. Krótko przerwie na 2:0 podwyższył Amerykanin Weston McKennie, a w końcówce dwa gole uzyskał Francuz Adrien Rabiot. Cała trójka zaliczyła pierwsze bramki w Serie A w tym sezonie.

"Allegri odetchnął i mógł się uśmiechnąć" - napisała tuż po końcowym gwizdku "La Gazzetta dello Sport", nawiązując do niepewnej pozycji szkoleniowca gospodarzy.

Szczęsny nie miał zbyt wiele pracy i zachował czyste konto, a jego kolega z "Juve" i reprezentacji Polski Milik wszedł na boisko w 66. minucie. Walukiewicz z Empoli przez 90 minut pozostał w rezerwie.

Juventus z dorobkiem 19 punktów jest siódmy w tabeli, a Empoli ma 11 i plasuje się cztery lokaty niżej.

Prowadzi Napoli Piotra Zielińskiego, które zgromadziło do tej pory 26 "oczek". Lidera czeka jutro wyjazdowa potyczka z czwartą w tabeli Romą, której barwy reprezentuje Nicola Zalewski.