Liga włoska: Awans Frosinone do elity

Dla ekipy Frosinone jest to powrót do Serie A po czterech latach przerwy. (Fot. Getty Images)
Zespół Frosinone Calcio, którego piłkarzem jest Przemysław Szymiński, na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek drugiej ligi włoskiej zapewnił sobie awans do Serie A. Przesądziło o tym wczorajsze zwycięstwo 3:1 z Regginą, w której gra Thiago Cionek.

Frosinone prowadzi w Serie B z przewagą czterech punktów nad Genoą i 10 nad Bari. Bezpośredni awans do elity uzyskają dwa najlepsze zespoły.

Wczoraj Szymińskiego zabrakło w kadrze meczowej Frosinone, natomiast obrońca Regginy, były reprezentant Polski Cionek w 41. minucie został ukarany czerwoną kartką i musiał opuścić boisko.

Mecz w Frosinone był okazją do spotkania kolegów, grających kiedyś z reprezentacji Włoch. Trenerem gospodarzy jest Fabio Grosso, a Regginę prowadzi Filippo Inzaghi.