Liga włoska: Atalanta liderem, czeka na odpowiedź Napoli

Piłkarze Atalanty zagrali bardzo udany mecz. (Fot. Getty Images)
Atalanta pokonała w Bergamo Sassuolo 2:1 w 10. kolejce i objęła pozycję lidera włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. Ma 24 punkty, o jeden więcej od Napoli. Drużyna Piotra Zielińskiego podejmie jeszcze dziś Bolognę, której bramkarzem jest Łukasz Skorupski.

Pierwsi gola zdobyli goście - w 41. minucie efektownym uderzeniem popisał się Grek Giorgos Kiriakopoulos. Pierwszy raz w tym sezonie Atalanta musiała odrabiać straty, ale zrobiła to już w doliczonym czasie pierwszej połowy, kiedy na listę strzelców wpisał się Chorwat Mario Pasalic.

Już w pierwszej minucie gry po zmianie stron gospodarze wyprowadzili drugi "cios", a wynik na 2:1 ustalił Nigeryjczyk Ademola Lookman.

Atalanta i Napoli to jedyne niepokonane drużyny Serie A. Klub z Bergamo nigdy nie rozpoczął rozgrywek tak dobrze, jak w obecnym sezonie.

We wcześniejszym wczorajszym spotkaniu Juventus Turyn pokonał w derbach na stadionie rywala Torino 1:0. Jedynego gola zdobył w 74. minucie Serb Dusan Vlahovic. Cały mecz w bramce Juventusu rozegrał Wojciech Szczęsny, a od 73. minuty wystąpił Arkadiusz Milik. Z kolei w zespole gospodarzy do 79. na boisku był Karol Linetty.

Juventus jest na siódmym miejscu z 16 punktami. Torino ma o pięć mniej i jest na 11. pozycji. (Fot. Getty Images)

"Jestem zadowolony, szczególnie że to nasze pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie. Poza tym nie udało nam się zdobyć gola w trzech z ostatnich pięciu meczów. Moi zawodnicy pokazali charakter" - skomentował trener Massimiliano Allegri.

To zwycięstwo może dać nieco spokoju znajdującemu się pod presją szkoleniowcowi. W niektórych mediach przewidywano, że ewentualna porażka w derbach przesądziłaby o zwolnieniu szkoleniowca, choć w środę, po porażce z Maccabi Hajfa w Lidze Mistrzów, trenera wsparł prezes Andrea Agnelli.

"Nasze ostatnie wyniki były rozczarowujące, ale czasem dzieją się rzeczy poza naszą kontrolą. Dziś wykonaliśmy mały kroczek, aby wydostać się z tego trudnego położenia" - zaznaczył Allegri.