Liga niemiecka: Borussia Dortmund liderem po pokonaniu Bayeru

Trudno się dziwić tej radości piłkarzy Borussii... (Fot. Getty Images)
Borussia Dortmund, bez Łukasza Piszczka w składzie, wykorzystała piątkową porażkę Bayernu Monachium i po wyjazdowym zwycięstwie z Bayerem Leverkusen 4:2 w sobotnim meczu szóstej kolejki niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej objęła prowadzenie w tabeli.

Po pierwszej połowie spotkania w Leverkusen wydawało się, że Bayern Monachium mimo porażki z Herthą Berlin 0:2 pozostanie na pierwszym miejscu. Borussia Dortmund do przerwy przegrywała bowiem 0:2 po golach Mitchella Weisera (9) i Jonathana Taha (39). Goście jednak w ciągu niespełna pół godziny strzelili cztery bramki. Odrabianie strat rozpoczął w 65. minucie Jacob Bruun Larsen. Cztery minuty później wyrównał Marco Reus.

W ostatnich minutach spotkania dwa gole dołożył Paco Alcacer. W 85. hiszpański napastnik wykorzystał dośrodkowanie Achrafa Hakimiego. Kiedy gospodarze postawili wszystko na jedną kartę i w komplecie, łącznie z bramkarzem, znaleźli się pod bramką Borussii, Alcacer zdobył swoją drugą bramkę.

Dzięki temu zwycięstwu Borussia z 14 punktami objęła prowadzenie w tabeli i ma jeden przewagi nad Bayernem, który z Robertem Lewandowskim w składzie przegrał na wyjeździe z Herthą Berlin 0:2.

Wczoraj pierwsze ligowe zwycięstwo odniósł wicemistrz Niemiec Schalke 04 Gelsenkirchen, który pokonał u siebie FSV Mainz 1:0.