Liga hiszpańska: Barcelona mistrzem, choć przegrała z Realem Sociedad

Honorowa bramka podczas meczu z Sociedadem była 22. trafieniem polskiego piłkarza w sezonie. (Fot. Pedro Salado/Quality Sport Images/Getty Images)
Pewna już mistrzowskiego tytułu Barcelona przegrała u siebie z Realem Sociedad 1:2 w sobotnim meczu 35. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. Honorową bramkę dla 'Dumy Katalonii' zdobył w 90. minucie Robert Lewandowski.

Barcelona 27. tytuł w historii zapewniła sobie w ubiegłą niedzielę.

Lewandowski trafił do siatki głową wykorzystując dośrodkowanie Ferrana Torresa. W 53. minucie napastnik reprezentacji Polski został ukarany żółtą kartką.

Lewandowski przewodzi klasyfikacji strzelców. Drugi w niej Francuz Karim Benzema z Realu Madryt ma na koncie 17 goli.

Wcześniej dla gości trafili Mikel Merino w 5. minucie oraz Alexander Sorloth w 72.

Dzięki temu zwycięstwu Real Sociedad umocnił się na czwartym miejscu w tabeli i jest blisko występu w Lidze Mistrzów 2023/24.