Liga francuska: Wygrana "polskiego" Lens na inaugurację, remis Nice z Bułką w bramce

Piłkarze RC Lens pokazali sie w znakomitej formie. (Fot. Getty Images)
RC Lens, najbardziej 'polski' klub francuskiej ekstraklasy, pokonał Brest 3:2 na inaugurację sezonu, a asystę przy jednej z bramek odnotował Przemysław Frankowski. Ekipa OGC Nice - z Marcinem Bułką w bramce - zremisowała na wyjeździe z Toulouse (1:1).

W Lens długo zanosiło się na łatwe i wysokie zwycięstwo gospodarzy, a na bohatera spotkania wyrósł Florian Sotoca. 31-letni francuski napastnik zdobył wszystkie trzy gole dla miejscowych, a mógł nawet cztery, ale zmarnował rzut karny.

Goście rozpoczęli pogoń od stanu 0:3 i zdobyli dwa gole, w tym jednego z powtórzonej jedenastki, której za pierwszym podejściem nie wykorzystał Romain Del Castillo, ale zespół Lens utrzymał minimalne prowadzenie do końcowego gwizdka.

Frankowski grał przez 75 minut, pozyskany latem z Zagłębia Lubin Łukasz Poręba był wśród rezerwowych, a Adam Buksa, który trafił do Francji z północnoamerykańskiej ligi MLS, leczy kontuzję.

Wcześniej drużyna Toulouse zremisowała z OGC Nice 1:1, a bramce gości wystąpił Bułka. Polaka pokonał tylko w 20. minucie holenderski napastnik Thijs Dallinga.

Bułce trudno będzie jednak pozostać podstawowym golkiperem, gdyż tuż przed rozpoczęciem rozgrywek z angielskiego Leicester City sprowadzono podstawowego bramkarza reprezentacji Danii Kaspera Schmeichela.