Liga francuska: Prestiżowe zwycięstwo PSG okupione stratą Mbappe

Mbappe prawdopodobnie doznał urazu kostki. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Paris Saint-Germain pokonali Olympique Marsylia 4:0 w prestiżowym meczu francuskiej ekstraklasy. Bramki zdobyli Achraf Hakimi, Randal Kolo Muani i Goncalo Ramos. W pierwszej połowie boisko musiał opuścić kontuzjowany Kylian Mbappe.

Hakimi w ósmej minucie z rzutu wolnego trafił prosto w prawy, górny narożnik bramki. Jeszcze przed przerwą gola na 2:0 strzelił Kolo Muani.

W drugiej połowie Ramos dwukrotnie pokonał bramkarza rywali - Pau Lopeza. Portugalski napastnik w 32. min zastąpił Mbappe, który ucierpiał w starciu z obrońcą Leonardo Balerdim.

Pierwsze doniesienia wskazują na to, że doszło do urazu kostki. Może to oznaczać, że reprezentant Francji nie wystąpi w ligowym spotkaniu z Clermont Foot (30 września) i w Lidze Mistrzów z Newcastle United (4 października).

Mbappe strzelił w tym sezonie osiem goli - siedem w Ligue 1 i jeden z Borussią Dortmund w Lidze Mistrzów.

Piłkarze Olympique Marsylia w tym sezonie doznali pierwszej porażki w lidze i z dziewięcioma punktami zajmują siódme miejsce.

PSG - po wczorajszym zwycięstwie - ma 11 pkt i awansowało na trzecią pozycję. Liderem jest Stade Brest z 13 punktami.