Liga francuska: Monaco pokonało PSG. Marsylia zmniejszyła stratę do lidera

AS Monaco pobiło prowadzący w tabeli zespół Paris Saint-Germain 3:1. (Fot. VALERY HACHE/AFP via Getty Images)
Piłkarze AS Monaco w szlagierze 23. kolejki francuskiej ekstraklasy pokonali prowadzący w tabeli zespół Paris Saint-Germain 3:1 i na chwilę awansowali na drugie miejsce w tabeli. Wieczorem wyprzedziła ich jednak Olympique Marsylia, pokonując na wyjeździe Clermont.

Bohaterem spotkania był doświadczony napastnik gospodarzy Wissam Ben Yedder, który asystował przy trafieniu Rosjanina Aleksandra Gołowina w czwartej minucie, a później sam dwukrotnie pokonał Gianluigiego Donnarummę w bramce PSG.

Jedynego gola dla obrońców tytułu zdobył 16-letni Warren Zaire-Emery. Wynik ustalono już do przerwy.

Paryżanie długo pewnie zmierzali po drugie z rzędu mistrzostwo kraju, ale w styczniu, kiedy wygrali tylko raz w czterech kolejkach, wpadli w dołek, a teraz zaliczyli kolejną wpadkę. Co więcej, w środę lider Ligue 1 odpadł z Pucharu Francji.

Po części usprawiedliwieniem słabszej postawy PSG mogą być liczne urazy. Wczoraj w składzie zabrakło m.in. kontuzjowanych bohaterów mundialu - mistrza świata Argentyńczyka Lionela Messiego, który ostatnio regularnie wpisywał się na listę strzelców, i francuskiego wicemistrza Kyliana Mbappe, który pauzuje już od kilku tygodni.

Tymczasem piłkarze Olympique Marsylia do pięciu punktów zmniejszyli stratę do prowadzącej ekipy Paris Saint-Germain. We wczorajszym meczu 23. kolejki francuskiej ekstraklasy pokonali na wyjeździe Clermont.

Obie bramki dla Olympique zdobył Alexis Sanchez. Chilijczyk w 44. minucie wykorzystał rzut karny, a wynik ustalił w 81.

W barwach Clermont cały mecz rozegrał Mateusz Wieteska, który został ukarany żółtą kartką.

Spotkanie rozpoczęło się z blisko godzinnym opóźnieniem, bo policja w okolicach stadionu użyła gazu łzawiącego próbując opanować zamieszki. Piłkarze po wyjściu na rozgrzewkę mieli problem z oddychaniem.

W tabeli PSG ma 54 punkty i o pięć wyprzedza marsylczyków. Trzecie Monaco traci siedem punktów, a czwarte Lens osiem. Ekipa Przemysława Frankowskiego, Łukasza Poręby i Adama Buksy swój mecz rozegra jednak dopiero dzisiaj, kiedy na wyjeździe zmierzy się z Olympique Lyon.