Liga francuska: Grad bramek w Paryżu, PSG pokonał Lille 4:3

Stołeczny klub z Francji wygrał, ale kosztowało go to wiele energii. (Fot. Getty Images)
Paris Saint-Germain, liderujący w piłkarskiej ekstraklasie francuskiej, pokonał w 24. kolejce piąty w tabeli zespół, Lille 4:3. Paryżanie udanie zakończyli serię trzech porażek z rzędu w różnych rozgrywkach.

Ten mecz dla paryżan miał być przełomem. Wszystko z powodu trzech kolejnych porażek, które popsuły atmosferę wokół i w drużynie PSG. Zespół Christophe'a Galtiera na wyjazdach w 1/8 finału Pucharu Francji przegrał z Olympique Marsylia 1:2, tydzień temu w lidze uległ 1:3 Monaco, a następnie na Parc des Princes 0:1 Bayernowi Monachium w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Pierwszy gol padł przed końcem kwadransa po kontrze zainicjowanej przez Neymara. Piłka trafiła do Kyliana Mbappe, który przebojem przedarł się przez obronę rywali i z bliska pokonał Lucasa Chevaliera. Bramkarz gości po chwili musiał ponownie sięgnąć do siatki. Tym razem, po zamieszaniu powstałym na polu karnym, sposób na niego znalazł Neymar.

Jeszcze, gdy zegar nie wskazał pół godziny gry, to drużynie Lille udało się zdobyć kontaktową bramkę. Po ciekawie rozegranym rzucie rożnym głową uderzył obrońca Bafode Diakite.

Zaledwie 48 minut na boisku przebywało strzeleckie trio gospodarzy: Mbappe, Leo Messi i Neymar. Brazylijczyk musiał zrezygnować z gry po starciu z rywalem.

Goście wyrównali po problematycznym rzucie karnym, który pewnie wykorzystał Kanadyjczyk Jonathan David. Prowadzenie Lille zapewnił Jonathan Bamba, który przejął dalekie podanie od Andre Gomesa. Remis paryżanom uratował niezawodny Mbappe. Nie był to koniec emocji. Messi w piątej minucie doliczonego czasu gry, bezpośrednio z rzutu wolnego, w genialny sposób pokonał Chevaliera. To 18. zwycięstwo PSG w Ligue 1.

Stołeczna jedenastka prowadzi w tabeli z dorobkiem 57 pkt. Drugi w klasyfikacji Olympique Marsylia traci osiem punktów, a swój mecz rozegra późnym wieczorem w Tuluzie.