Liga francuska: Gol i asysta Milika, wysokie zwycięstwo Marsylii

Fruwający z radości Milik po zdobyciu gola dla Marsylii. (Fot. NICOLAS TUCAT/AFP via Getty Images)
Arkadiusz Milik zdobył bramkę i zaliczył asystę, a Olympique Marsylia pokonał na wyjeździe Brest 4:1 w wieczornym meczu 28. kolejki francuskiej ekstraklasy. Polski piłkarz trafił po raz szósty w tym sezonie ligowym, zaś jego zespół jest wiceliderem.

Milik zaliczył asystę już w trzeciej minucie przy golu Gersona, a sam podwyższył wynik na 2:0 w 63. minucie. Polski napastnik trafił wówczas głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Został zmieniony w 70. minucie.

Później jeszcze gole dla OM strzelili Amine Harit i Turek Cengiz Under (wykorzystał błąd golkipera, który niepotrzebnie wyszedł daleko z bramki), a dla gospodarzy - Irvin Cardona.

Ekipa z Marsylii zakończyła serię trzech ligowych meczów bez zwycięstwa i wróciła na drugie miejsce w tabeli - ma 50 pkt, podobnie jak w trzeci OGC Nice. Brest zajmuje 13. lokatę (35 pkt).

Zdecydowanym liderem jest Paris Saint-Germain - 65 pkt.

Wcześniej w niedzielę paryżanie pewnie pokonali u siebie ostatnią w tabeli ekipę Girondins Bordeaux 3:0, ale przed meczem zostali wygwizdani przez swoich kibiców z powodu odpadnięcia - po rywalizacji z Realem Madryt - w 1/8 finału Ligi Mistrzów.