Liga angielska: Wygrana Manchesteru City, wpadka Liverpoolu

Erling Haaland zdobył wczoraj dwie z trzech bramek Manchesteru City w meczu z Brighton & Hove Albion. (Fot. Visionhaus/Getty Images)
Broniący tytułu piłkarze Manchesteru City pokonali u siebie Brighton & Hove Albion 3:1 we wczorajszym meczu 13. kolejki Premier League. Sensacyjnej porażki doznał natomiast Liverpool. Na wyjeździe przegrał 0:1 z ostatnim przed tą serią spotkań Nottingham Forrest.

Dwie bramki w pierwszej połowie zdobył dla "The Citizens" Erling Haaland. Norweski napastnik ma na koncie już 17 trafień i zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji strzelców.

W 53. minucie kontaktowego gola strzelił Leandro Trossard, ale na więcej gości nie było stać. Wynik ładnym strzałem zza pola karnego w 75. minucie ustalił Kevin De Bruyne.

W tabeli Manchester jest drugi i ma punkt straty do Arsenalu Londyn. "Kanonierzy" zagrają dzisiaj na wyjeździe z Southamptonem.

Liverpool natomiast zajmuje dopiero siódme miejsce, a od lidera dzieli go 11 punktów.

Niespodziewaną wygraną Nottingham dał Taiwo Awoniyi, który na listę strzelców wpisał się w 55. minucie. Dzięki temu zwycięstwu jego zespół opuścił ostatnie miejsce w tabeli.