Liga angielska: Remis lidera w derbach Londynu

Mecz zakończył się remisem 2:2. (Fot. Getty Images)
West Ham United, z Łukaszem Fabiańskim w bramce, zremisował u siebie z liderem Arsenalem Londyn 2:2 w derbowym meczu 31. kolejki angielskiej ekstraklasy piłkarskiej. 'Kanonierzy' mają cztery punkty przewagi nad Manchesterem City, który dzień wcześniej pokonał Leicester 3:1.

W przeszłości West Ham United, jak pokazują statystyki, był jednym z ulubionych rywali Arsenalu. "Kanonierzy" przegrali tylko dwa z 29 poprzednich meczów ligowych z tym zespołem.

Początek spotkania na London Stadium był tego potwierdzeniem - Arsenal już po dziesięciu minutach prowadził 2:0. Fabiańskiego pokonali Brazylijczyk Gabriel Jesus i Norweg Martin Odegaard. W 33. minucie kontaktową bramkę dla "Młotów" zdobył z rzutu karnego Algierczyk Said Benrahma.

Na początku drugiej połowy "Kanonierzy" mogli podwyższyć wynik, ale Bukayo Saka nie wykorzystał rzutu karnego - nie trafił w bramkę. Zamiast prowadzenia 3:1 dla Arsenalu, było po chwili już 2:2. Gola na wagę jednego punktu dla gospodarzy, obecnie piętnastych w tabeli, zdobył uderzeniem z woleja Jarrod Bowen.

Ten wynik oznacza, że walka o mistrzostwo Anglii staje się coraz ciekawsza. Arsenal zgromadził 74 punkty i o cztery wyprzedza broniący tytułu Manchester City, ale "The Citizens" mają jedno spotkanie zaległe.