Liga angielska: Rekord Haalanda, Manchester City znów liderem

Erling Haaland strzelił swoją 35. bramkę w Premier League. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Manchesteru City pokonali u siebie West Ham United 3:0 w zaległym meczu angielskiej ekstraklasy. Wygrana dała obrońcom tytułu powrót na pierwsze miejsce w tabeli. 35. bramkę w sezonie zdobył Erling Haaland, który ustanowił rekord Premier League.

W bramce londyńskiej drużyny stał Łukasz Fabiański, który czyste konto zachował do 50. minuty. Wówczas pokonał go Nathan Ake.

Haaland na listę strzelców wpisał się 20 minut później. Został pierwszym w historii Premier League piłkarzem, który zdobył w jednym sezonie więcej niż 34 bramki.

Do tej pory współdzielił rekord z Alanem Shearerem i Andym Cole'em, którzy jednak ten wynik osiągnęli, gdy sezon składał się z 42 kolejek. Obecnie rozgrywanych jest 38, a Norwegowi na wyśrubowanie osiągnięcia pozostało pięć spotkań.

W końcówce wynik ustalił Phil Foden.

W tabeli podopieczni trenera Josepa Guardioli mają punkt przewagi nad Arsenalem i w dodatku rozegrali o jeden mecz mniej od londyńczyków. West Ham plasuje się na 15. pozycji z czterema punktami przewagi nad strefą spadkową.