Liga angielska: Manchester City liderem po pierwszej kolejce

Zawodnicy Manchester City mają powody do radości. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Manchesteru City objęli prowadzenie w tabeli po inauguracyjnej kolejce angielskiej ekstraklasy. Mistrzowie kraju z 2014 roku i aktualni wicemistrzowie pokonali wczoraj na wyjeździe West Bromwich Albion 3:0 (2:0).

Dwie bramki dla gości zdobył w pierwszej połowie reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej Yaya Toure, a w 59. minucie wynik ustalił belgijski obrońca Vincent Kompany.

W ekipie z Manchesteru zadebiutował Raheem Sterling, pozyskany niedawno z Liverpoolu za 62 mln euro (najdroższy angielski piłkarz w historii). Grał do 74. minuty.

W weekend wydarzeniem 1. kolejki była niespodziewana porażka Arsenalu. Typowani do walki o mistrzostwo "Kanonierzy" ulegli w niedzielę przed własną publicznością ekipie West Ham United 0:2. Przy obu golach nie popisał się pozyskany tego lata czeski bramkarz Petr Cech.

Z kolei broniąca tytułu drużyna Chelsea już w sobotę zremisowała u siebie 2:2 ze Swansea City. W bramce gości wystąpił reprezentant Polski Łukasz Fabiański.

Tego dnia zaprezentował się jeszcze jeden polski golkiper - bramki AFC Bournemouth strzegł Artur Boruc. Beniaminek przegrał na własnym stadionie z Aston Villą 0:1.