Liga angielska: Arsenal uratował zwycięstwo w ostatniej akcji

Wczorajszy mecz Arsenalu dostarczył wielu emocji do samego końca. (Fot. Getty Images)
Lider angielskiej ekstraklasy piłkarskiej Arsenal Londyn dzięki bramce w ostatnich sekundach pokonał u siebie Bournemouth 3:2 w 26. kolejce i utrzymał pięć punktów przewagi nad wiceliderem Manchesterem City. Obrońca tytułu wygrał u siebie z Newcastle United 2:0.

Kibice na Emirates Stadium jeszcze nie zdążyli dobrze usadowić się na swoich miejscach, gdy Arsenal przegrywał 0:1. Gola dla Bournemouth strzelił Duńczyk Philip Billing - po upływie dokładnie 9,11 sekundy.

To druga najszybsza bramka w historii Premier League. Rekord należy do Irlandczyka Shane'a Longa - 7,69 s w 2019 roku (dla Southampton FC w meczu z Watfordem).

Philip Billing zdecydowanie zostanie zapamiętany po swojej akcji w pierwszych 10 sekundach spotkania. (Fot. Getty Images)

W 57. minucie prowadzenie gości, przedostatnich w tabeli, podwyższył Argentyńczyk Marcos Senesi i zapachniało sensacją.

To jednak podziałało na "Kanonierów" mobilizująco. Między 62. i 70. minutą zdobyli dwie bramki - Ghańczyk Thomas Partey i Ben White.

Zwycięstwo Arsenal zapewnił sobie dopiero w 90+7. minucie, gdy do siatki trafił po ładnym strzale Reiss Nelson.

Wygrana lidera była niezwykle ważna, bowiem wcześniej w sobotę zwyciężył wicelider Manchester City. Bramki w meczu z Newcastle United zdobyli Phil Foden i Bernardo Silva.

W tabeli Arsenal ma 63 punktów, a "The Citizens" - 58.

Aston Villa wygrała z Crystal Palace 1:0. Jedyna bramka padła po samobójczym trafieniu Duńczyka Joachima Andersena, przy którym udział miał reprezentant Polski z ekipy z Birmingham - Matty Cash (rozegrał cały mecz).