Liga Mistrzów: Chelsea w ćwierćfinale!

Didier Drogba z Galatasaray i Cesar Azpilicueta z Chelsea (Fot. Getty Images)
W rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów, Chelsea FC wygrała na Stamford Bridge z Galatasaray 2:0. Bramki dla The Blues strzelili Samuel Eto'o i Gary Cahill.
Chelsea rozpoczęła to spotkanie w najlepszy możliwy sposób. Już w 4. minucie koronkową akcję gospodarzy wykończył Samuel Eto'o. Kameruńczyk dostał podanie od Lamparda i wyszedł sam na sam z bramkarzem. Zamiast strzelać od razu, snajper złamał akcję do boku i uderzył po długim słupku, pokonując Muslerę.

Kiedy wydawało się, że do przerwy wynik nie ulegnie zmianie, Chelsea uderzyła po raz drugi. Anglicy wykonali rzut rożny, a najwyżej w polu karnym wyskoczył John Terry. Kapitan The Blues trafił w Muslerę, ale na dobitkę Cahilla Turcy nie mogli już nic poradzić.

Po zmianie stron gospodarze panowali nad wydarzeniami boiskowymi. W doliczonym czasie gry Drogba mógł zdobyć bramkę kontaktową, ale dobrze interweniował Petr Cech.

Miłym akcentem tego spotkania było przyjęcie Didiera Drogby przez kibiców gospodarzy. Fani Chelsea rozwiesili banery, na których dziękowali Iworyjczykowi za lata gry na Stamford Bridge.