Liga Konferencji: Awans Legii realny. Zremisowała z duńskim FC Midtjylland 3:3

Jeśli Legia wygra rewanż w Warszawie, zakwalifikuje się do fazy grupowej Ligi Konferencji. (Fot. Thomas Pichler/SEPA.Media /Getty Images)
Legia Warszawa zremisowała na wyjeździe z duńskim FC Midtjylland 3:3 (1:2) w pierwszym meczu 4. rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Konferencji. Rewanż rozegrany zostanie 31 sierpnia.

W tym sezonie mecze Legii w europejskich pucharach gwarantują dużą liczbę bramek. W 2. rundzie (z 1. polskie kluby były zwolnione) z kazachskimi Ordabasami Szymkent było 2:2 i 3:2, a w kolejnej z Austrią Wiedeń 1:2 i 5:3. Tym razem podopieczni trenera Kosty Runjaica trzykrotnie odrobili stratę i zremisowali 3:3.

Zaczęło się tak jak w pierwszych spotkaniach dwóch poprzednich rund - od szybkiego prowadzenia rywali. W 16. minucie do bramki strzeżonej przez Kacpra Tobiasza trafił Brazylijczyk Juninho. W 26. do wyrównania doprowadził Hiszpan Marc Gual, ale na przerwę Legia schodziła z niekorzystnym wynikiem, bo na 2:1 dla gospodarzy trafił Franculino Dju z Gwinei Bissau.

Remis przywrócił Bartosz Slisz (64.), ale po chwili kolejnego gola zdobył Dju (71.). Gościom udało się wyrównać dopiero w końcówce, kiedy osiągnęli wyraźniejszą przewagę na boisku za sprawą zmian. Runjaic wprowadził na boisko Słoweńca Blaza Kramera, Albańczyka Ernesta Muciego oraz Macieja Rosołka.

W 86. minucie to właśnie rezerwowi przeprowadzili dwójkową akcję, dającą wicemistrzowi Polski trzecie tego wieczoru wyrównanie. W środku boiska Kramer rozegrał piłkę z Rosołkiem, Polak posłał prostopadłe podanie w pole karne, a Słoweniec mocnym strzałem wykończył akcję, ustalając wynik.

"Najlepsze są horrory ze szczęśliwym zakończeniem! Brawo dla drużyny Legii Warszawa za walkę do końca. W rewanżu u siebie trzeba potwierdzić klasę i awansować" - skomentował w mediach społecznościowych prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza.

FC Midtjylland i Legia grały już ze sobą w przeszłości - w fazie grupowej Ligi Europy w sezonie 2015/16. Wówczas oba zespoły zwyciężyły 1:0 w roli gospodarzy.

Jeśli Legia wygra rewanż w Warszawie, zakwalifikuje się do fazy grupowej Ligi Konferencji. W poprzedniej rundzie eliminacji odpadły pozostałe polskie zespoły: Lech Poznań i Pogoń Szczecin.