Menu

Lidl wręczy £200 każdemu pracownikowi w podziękowaniu za pracę w czasie pandemii

Lidl wręczy £200 każdemu pracownikowi w podziękowaniu za pracę w czasie pandemii
Pracownicy Lidla mają ponownie otrzymać dodatkową premię za swoje poświęcenie i ciężką pracę. Czy inne sklepy pójdą tym śladem?(Fot. Getty Images)
Ponad 23 tys. pracowników Lidla w Wielkiej Brytanii otrzyma £200 bonusu jako podziękowanie za ciężką pracę podczas pandemii koronawirusa. To nie pierwszy raz, kiedy sieć niemieckich dyskontów wynagrodzi swoich pracowników tego rodzaju bonusem - w marcu ub. r. przekazano każdemu z nich po £150.
Reklama

Sieć tanich supermarketów w sumie przeznaczyła £5,5 mln na bonusy i zamierza wręczyć je tym pracownikom, którzy pracują na terenie sklepów. Obejmą one m.in. kasjerów, pracowników magazynów oraz sprzątaczy.

Oddzielny bonus otrzymają także pracownicy wyższego szczebla, którzy pracują w biurach, ale z uwagi na to, że nie znajdowali się "na pierwszej linii ognia" ich premia będzie o połowę niższa i wyniesie £100.

"Wszyscy z sektora handlu detalicznego znajdowali się w uprzywilejowanej pozycji, ponieważ mogli kontynuować pracę podczas tej pandemii. Był to jednak niezwykle wymagający okres, a nasi pracownicy wykonywali trudną pracę, pomagając w karmieniu narodu" - przekazał Christian Hartnagel, dyrektor generalny Lidl GB.

"Jestem niesamowicie dumny z poświęcenia i zaangażowania, które nasi koledzy okazali i nadal okazują, a ta nagroda to uznanie ich ciężkiej pracy i podziękowanie każdemu za ważną rolę, jaką odegrał w tym roku" - dodał.

Ostatni bonus tego rodzaju Lidl przekazał pracownikom w marcu ub. r. i wyniósł on £150. W listopadzie firma podniosła z kolei płacę w swoich sklepach, oferując minimalne wynagrodzenie na poziomie £10,85 za godzinę w Londynie (wewnątrz M25) i £9,50 poza Londynem.

Czytaj więcej:

Ekspansja Lidla w UK. Do końca roku otworzy 25 nowych sklepów

Aldi wprowadza usługę click and collect w 200 kolejnych sklepach

"Supermarkety w UK nie nadążają". Zbyt duże zainteresowanie zakupami online

Lidl oficjalnie najtańszym supermarketem w UK

  Komentarze
  • Jakub
   27 stycznia, 12:29

   A dla kierowców, którzy pracuję dla "subcontractors" Lidla jak zwykle "NIL"... Fajna polityka. Od marca nawet złamanego funta nie dostaliśmy za nasze zapieprzanie z dostawami do sklepów. Dzięki Lidl!

  • Xxx
   27 stycznia, 13:43

   A to jest przed podatkiem, czy po? Bo jak im odejma 20% i 12 na NI, to wiele nie zostanie, hehehehe

  • Staines
   27 stycznia, 14:42

   F200 to pikuś,2 lata temu w naszej korporacji Pret a Manager dali wszystkim po f1000 - podatek .

  • Czytelnik
   27 stycznia, 16:14

   Ja to się zastanawiam czy wy wiecie, co się dzieje w waszych firmach, czy pracodawca nie myśli o zwolnieniach, albo zamknięciu się....

  • Szkoda gadać
   27 stycznia, 16:18

   O matko boska, żeby się nie zesr...li ze szczęścia. Ja miałam lockdown tylko w marcu i do dziś muszę pracować chociaż gówno w tej pracy mam do zrobienia. Rzygać mi się chce jak mam kolejny dzień wstawać do roboty w której przesiedzę prawie 8 godzin a pół rodziny i 80% znajomych siedzi w domu.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 26.02.2021
  GBP 5.195 złEUR 4.518 złUSD 3.725 złCHF 4.120 zł
  Reklama

  Sport


  Sport

  Reklama
  Reklama